25

05.2020

12:03

UEFA eEURO 2020 võistluse võitis Itaalia

Lõppenud nädalavahetusel peeti UEFA eEURO 2020 finaalvõistlus, kus mängiti eFootball PES 2020 mängu PlayStation 4 konsoolil. Kaasahaaravast võistlusest väljus võitjana Itaalia, kes alistas finaalseerias mängudega 3:1 Serbia.

Itaaliat esindasid neli e-jalgpallurit, kelle mängurinimedeks on AlonsoGrayfox, Naples17x, Nicaldan ja Genoa_Npk02. Laupäeval suudeti koos oma hilisema finaalivastase Serbiaga oma alagrupist edasi pääseda ning pühapäeva alustati veerandfinaali võiduga Iisraeli üle. Poolfinaalis olid itaallased üle Prantsusmaast. Kahe võiduni peetud veerand- ja poolfinaalseeriates Itaalia vastasele ühtki mängu ei loovutanud.

Lõpuks teise koha saavutanud Serbia alistas veerandfinaalis mängudega 2:1 Hispaania ja jõudis finaali tänu 2:1 võidule Rumeenia üle.

Finaalseeria peeti kolme võiduni. Seeria sai dramaatilise lõpu, kui Itaalia juhtis mängudega 2:1 ning neljandas kohtumises oli otsustavatel hetkedel seis veel viigis, kui itaallase osav tegutsemine Lorenzo Insignega matši 90. minutil andis mängu-, seeria- ja turniirivõidu Itaaliale.

Mängud on järelvaadatavad UEFA TV YouTube'i kanalil. Nii laupäeval kui ka pühapäeval kestis maratonülekanne enam kui kümme tundi. Esmaspäeva keskpäeva seisuga vaatas YouTube'is ülekannet veerand miljonit huvilist, Facebookis on videod kogunud enam kui 5 miljonit vaatamist.

Finaalturniiri auhinnafond oli 100 000 eurot, võitja sai sellest oma taskusse 40 000 eurot.

Eestit esindasid UEFA eEURO 2020 võistlusel Miroslaw Ryszkiewicz ja Vladislav Tšurilkin, kuid esimeses alagrupifaasist kahjuks edasi ei jõutud. Meie alagrupi täiseduga võitnud Saksamaa teekond lõppes finaalturniiri esimesel päeval, kui nende neljaliikmelisest grupist pääsesid edasi Rumeenia ja Hispaania. Meiega ühte gruppi kuulunud Türgi samuti kaheksa parema sekka ei jõudnud, kui nende alagrupist pääsesid laupäeval edasi hilisemad finalistid Itaalia ja Serbia.