12

08.2024

13:02

15 AASTAT TAGASI | Eesti võõrustas kodustaadionil viiekordset maailmameistrit

Täna, 15 aastat tagasi võõrustas Eesti meeste koondis A. Le Coq Arenal peetud maavõistlusmängus viiekordset maailmameistrit Brasiiliat, kellele alistuti esimese poolaja tabamusest 0:1.

Oma parimas rivistuses alustanud külalised suutsid Eesti väravasuu lahti muukida vaid korra, kui 44. minutil jõudis sihile brasiillaste tolle aja kuumim väravakütt Luis Fabiano.

Kuigi Eesti jäi kohtumises kiirelt Brasiilia surve alla ning palju tööd tuli teha enda karistusalas, suutsid eestlased vastase väljaku poolel ohtlikkust valmistada. Esimene paljulubav võimalus tekkis 10. minutil, kui Sander Puri proovis kaugelt, kuid nahkkera lendas meetri jagu väravast üle. Viis minutit hiljem keerutas Konstantin Vassiljev karistuslöögist palli üle müüri, kuid niisamuti napilt üle värava. Sama mängija oli tegudel 22. minutil, kui vastast terava kauglöögiga üllatas, kuid Brasiilia puurilukk oli valvel.

Pärast kaotusseisu jäämist oli eestlastel poolaja viimasel minutil hea šanss viigitabamuseks, kuid värava all polnud kedagi, kes Joel Lindpere või Tarmo Kingi tsenderduse realiseerinud oleks.

Teine kolmveerandtund oli Eesti jaoks võimalustevaesem. Vassiljev sai poolaja vältel kahel korral taas kauglöögi ette võtta, kuid mõlemal juhul läks pall väravast mööda või üle. Kohtumise 87. minutil teenis Dmitri Kruglov teise kollase kaardi, kuid Eesti tuli isegi ühemehelises vähemuses Brasiilia rünnakutega hästi toime ning hoidis teisel poolajal enda seljataguse puhtana. Nii võttis viiekordne maailmameister Eesti ees vaid napi üheväravalise võidu.

Vaata kohtumise esimest poolaega siit:

Vaata kohtumise teist poolaega siit:

Eesti koosseis: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Alo Bärengrub, Raio Piiroja, Ragnar Klavan, Sander Puri (89.min Ats Purje), Aleksandr Dmitrijev (61.min Martin Vunk), Konstantin Vassiljev, Joel Lindpere (61.min Dmitri Kruglov), Tarmo Kink (73.min Kristen Viikmäe), Sergei Zenjov (61.min Vladimir Voskoboinikov).
Varus: Pavel Londak, Tihhon Šišov, Taavi Rähn, Dmitri Kruglov, Martin Vunk, Ats Purje, Kristen Viikmäe, Vladimir Voskoboinikov.

Koondise peatreener Tarmo Rüütli.

Tarmo Kink pidas Brasiilia vastu enam kui 8500 pealtvaataja ees oma 35., Alo Bärengrub 25. ning Sander Puri 15. mängu Eesti koondise särgis.

Pildil Eesti meeste koondise koosseis kohtumises Brasiiliaga. Foto: Lembit Peegel