27

03.2023

23:52

Eesti alustas EM-valiksarja napi kaotusega Austriale

Eesti meeste koondis pidas täna, 27. märtsil esimese kohtumise uues Euroopa meistrivõistluste valiksarjas. Võõrsil mindi vastamisi maailma edetabeli 34. meeskonna Austriaga, kellele vastu saadi kirja napp 1:2 kaotus.

Mängu algfaasis avanes suurepärane võimalus mängu juhtima minna Austrial, kui Michael Gregoritsch teenis penalti ning asus seda 16. minutil ka ise lööma, ent Eestile tuli appi väravalatt, millest pall tagasi mängu põrkus. Ligi kümme minutit hiljem avas väravatearve Eesti: karistuslöögiks asus palli taha Konstantin Vassiljev ning Maksim Paskotši ja Sergeri Zenjov pikendasid mänguvahendi Rauno Sappinenini, kes palli täiest südamest võrku saatis. Kaotusseisu jäämisel lisas Austria ründetegevusele hoogu juurde, ent Eesti tegutses kaitses eeskujulikult ning väravasuu hoidis lukus Karl Jakob Hein.

Teist poolaega valitses siiski kodumeeskond, kes jõudis viigiväravani 68. minutil: Stefan Poschi löögi suutis Hein küll tõrjuda, ent jätkupalli toimetas võrku Florian Kainz. Viigiväravast sai Austria indu juurde ning vaatamata Eesti heale võitlusele asus vastane kaks minutit enne normaalaja lõppu mängu juhtima. Sedapuhku oli täpne mängu alguses penaltiga eksinud Gregoritsch, kelle löök võttis rikošeti nii Paskotši kui Karol Metsa jalast.

Tänase kohtumisega täitus eriline number Konstantin Vassiljevi jaoks: nimelt oli tegu Eesti kapteni 150. mänguga koondise särgis.

EM-valiksari jätkub Eesti jaoks juunikuus. 17. juunil minnakse võõrsil vastamisi Aserbaidžaaniga, kes jäi 24. märtsil 1:4 alla Austriale ning pidi täna tunnistama Rootsi viieväravalist paremust. Seejärel ootab Eestit ees aasta esimene kodumäng, kui 20. juunil minnakse A. Le Coq Arenal vastamisi Belgiaga. Kõigi kodumängude eel on staadioni ümber avatud festivaliala, kus astuvad üles armastatud Eesti artistid, pääsmed on saadaval Piletilevis.