08

09.2024

23:50

Eesti meeste koondis tunnistas Rootsi paremust

Eesti meeste koondis pidi Rahvuste liiga uue hooaja esimeses võõrsilmängus tunnistama Stockholmis Rootsi 3:0 paremust.

Avapoolaja esimene pooltund möödus mõlemapoolsete momentidega. Rootsi asus kohtumist juhtima 30. minutil, kui Karl Jakob Hein tõrjus küll esmalt võõrustajate pealelöögi, aga teise pallini jõudis esimesena võõrustajate ründaja Viktor Gyökeres.

40. minutil lõi Rootsi ründestaar Alexander Isak karistusalas toimunud võitluse järel 2:0. Neli minutit hiljem skooris vabaks mängitud Gyökeres, tehes seisuks 3:0.

Teisel poolajal avanes Eestil kaks head võimalust vahet vähendada. Esmalt lõpetas Vlasiy Sinyavskiy 53. minutil kontrarünnaku ohtliku löögiga. 61. minutil pääses hetk varem vahetusest sekkunud ründaja Alex Matthias Tamm Rootsi väravavahiga vastamisi, ent Viktor Johansson hiilgas suurepärase tõrjega. Alates 62. minutist pidi Eesti Kevor Palumetsa teise kollase kaardi tõttu mängima vähemuses. Nii tuli lõpuvile kõlades tunnistada rootslaste paremust.

Tänases Rahvuste liiga mängus tegi Eesti koondise särgis debüüdi Patrik Kristal, kes 72. minutil vahetas välja Vlasiy Sinyavkiy. Ühtlasi on Patrik Kristal seni noorim meeste koondist esindanud mängija, olles väljakule asutumisel 16 aasta 9 kuu 27 päeva vanune.

Rahvuste liigas Eestiga samasse C1 alagruppi kuuluvate Slovakkia ja Aserbaidžaani vaheline kohtumine lõpes täna 2:0 slovakkide võiduga. Seega paiknevad Slovakkia ja Rootsi kahe võidu ja kuue punktiga grupi tipus, neile järgnevad Aserbaidžaan ja Eesti, kel veel punktiarvet pole avatud.

Meeste koondise järgmine kohtumine toimub 11. oktoobril, kui A. Le Coq Arenal toimuvas Rahvuste liiga mängus minnakse vastamisi Aserbaidžaaniga. Kolm päeva hiljem, 14. oktoobril võõrustab Eesti kodumurul sedasama Rootsit. Pääsmeid mõlemale mängule saab soetada Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt ja Piletilevist. EJLi veebilehelt pileteid soetades koguhinnale teenustasu ei rakendu, Piletilevist soetades lisandub teenustasu 1,60 eurot pääsme kohta. Mõlemast mängust saab ülekannet jälgida ETV2 vahendusel.