14

10.2024

23:57

Eesti tunnistas aasta viimases kodumängus Rootsi paremust

Täna, 14. oktoobril mängis Eesti meeste koondis oma aasta viimase kodumängu, kui Rahvuste liigas kohtuti Rootsiga. Nii nagu meeskondade omavahelises võõrsilmängus, võitis Rootsi kohtumise tulemusega 3:0

Eesti alustas hästi – eriti edukalt tegutseti esimese veerandtunni jooksul, mil vastast prooviti korduvalt mitmekülgsete rünnakutega nõelata. Avapoolaja parima võimaluseni jõuti seejuures juba avaminutil: nurgalöögijärgses olukorras pääses lubavast kohast peaga löögile Karol Mets, ent pall maandus paraku värava katusel.

Rootsi avapoolaja teravaim mängumees oli selgelt Sebastian Nanasi, kes viis vaheajapausiks meeskonna kaheväravalisse eduseisu. Juhtvärav sündis 29. minutil, kui poolkaitsja pääses pärast nurgalööki karistusala lähistelt keerutama ning saatis palli Karl Jakob Heinale püüdmatult võrku. Kaheksa minutit hiljem oli Nanasi taas resultatiivne, pääsedes löögile Viktor Gyökeresi söödu järel. Vaheajale mindi rootslaste 2:0 eduseisus.

Teist kolmveerandtundi domineerinud Rootsi kasvatas edu 66. minutil, kui viiekasti joone lähistel pääses löögile Gyökeres. Ründaja tabamusele tegid eeltöö Ken Sema ja meeskonna kapten Dejan Kulusevski. Kuigi Rootsile jagus häid võimalusi veelgi, sekkus Eesti väravat kaitsnud Hein mitmel juhul otsustavate tõrjetega.

Eesti elavnes hooti mängu lõpuminutitel ning parimaks momendiks võib lugeda viienda üleminuti rünnakut, mis kulmineerus Michael Schjønning-Larseni kauglöögiga. Paraku jäi löögil veidi täpsusest puudu. Kümme minutit varem pääseti kaks korda järjest löögile – esmalt proovis Mattias Käit ja seejärel vahetusest sekkunud Henri Anier –, ent esimese puhul löök blokeeriti ning jätkuolukorras ei õnnestunud Anieril edukalt palli tabada. Kohtuniku lõpuvile tähistas niisiis külalismeeskonnale 3:0 võitu.

Eesti jaoks jätkub Rahvuste liiga hooaeg novembrikuus kahe võõrsilmänguga: 16. novembril minnakse vastamisi Aserbaidžaaniga ning kolm päeva hiljem, 19. oktoobril kohtutakse Slovakkiaga.

Pildil Eesti meeste koondise algkoosseis kohtumises Rootsiga. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee