17

05.2021

17:59

Eestlased välismaal: Cagliari säilitas koha kõrgliigas

Möödunud nädalal sai selgeks, et Cagliari jätkab Itaalia kõrgliigas ka järgmisel hooajal. Viimatises mängus, kus tehti väravateta viik A.C. Milaniga, käis väljakul ka Ragnar Klavan.

Klavan pääses platsile 87. minutil, kui puhkama läks Luca Ceppitelli. Cagliari jaoks oli tegu nädala teise 0:0 viigiga, sest samamoodi lõppes ka kolmapäevane matš Fiorentina vastu. Cagliari on 37 kohtumisega teeninud 37 punkti, mis annavad tabelis 16. koha. Lähim jälitaja on 36 mängust 35 punkti teeninud Torino, kuid allapoole enam Cagliari kukkuda ei saa. Võimalus on ka tabelis tõusta, sest näiteks 13. kohal olev Fiorentina on viimase vooru eel Cagliarist vaid kahe punkti võrra eespool.

Sloveenia karikavõistluste poolfinaalis sai Mattias Käit kirja täismängu, kuid Domžale jäi 70. minuti värava tõttu 0:1 alla Ljubljana Olimpijale. Nädalavahetusel mängis Käit taas 90 minutit, kui võideti 3:1 Koperit. Kaks vooru enne meistrivõistluste lõppu on Domžale tabelis neljas ning kolmandal real olevast Murast lahutab neid kolm punkti. Muraga mängitakse võõrsil sel kolmapäeval ning viimases voorus võõrustab Domžale laupäeval Aluminij meeskonda.

Vladislav Kreida mängis 81 minutit, kuid ta ei suutnud Helsingborgi päästa 0:1 kaotusest Österi vastu. Rootsi esiliigas oli see meeskonna jaoks kahe võidu ja kolme viigi kõrval esimeseks kaotuseks. Kristoffer Grauberg Lepik käis väljakul kahel korral, mõlemal juhul vahetusest, kui Akropolis sai kahest mängust kokku ühe punkti. Esmalt viigistati 1:1 võõrsil Trelleborgiga ja seejärel jäädi kodus 0:1 alla Örgrytele. 16 meeskonna konkurentsis on Helsingborg hetkel kuuendal ning Akropolis 14. kohal.

Karol Mets ja Al-Ettifaq alistasid Saudi Araabia meistrivõistlustel 4:3 Al-Shababi. Mets sekkus mängu kohtumise 87. minutil. Liigatabelis on Al-Ettifaq kuues, Al-Shabab teine.

Georgi Tunjovi ja Kristofer Pihti meeskond SPAL U19 kaotas viimati 0:1 A.C. Milani eakaaslastele. Kui Tunjov tegi kaasa kogu kohtumise, siis Piht sekkus mängu vahetusest kohtumise 67. minutil.