30

06.2020

11:48

Eestlased välismaal: Joonas Tamm ja Desna alistasid Kiievi Dinamo

Eesti koondislastest välismaal paistis möödunud nädalal eredalt silma Joonas Tamm, kes kuulus Ukraina kõrgliigas Desna algkoosseisu, kui legendaarne Kiievi Dinamo alistati tulemusega 3:2.

Tamm mängis 90 minutit, kui oma väravast pidi Desna noppima kaks palli, kuid teise lisaminuti tabamus andis tähtsa 3:2 võidu. Desna võiduvärava eest hoolitses Andriy Gitchenko. Meistritiitli kindlustanud Donetski Šahtar on kogunud parimana 72 punkti, Kiievi Dinamo 55 punkti ning Zorja ja Desna vastavalt 53 ja 52 punkti.

Itaalia kõrgliigas lõpetavad tabeli esimese ja teise poole vastavalt Ragnar Klavani ja Georgi Tunjovi koduklubid. Klavan mängis 90 minutit ning Tunjov oli pingil, kui Cagliari alistas möödunud teisipäeval võõrsil 1:0 SPALi. Nädalavahetusel Klavan meeskonda aidata ei saanud, kuid Cagliari võitis taas, kui 4:2 mängiti üle Torino. SPAL jäi viimati 1:3 alla Napolile.

Rootsi kõrgliigas teenis viigipunkti Karol Metsa tööandja Stockholmi AIK, kui kohtumine Malmö vastu lõppes 2:2 viigiga. Malmö tuli välja 0:2 kaotusseisust ning kohtumise seis viigistati 90. minutil penaltist, kui määruste vastu eksis Mets. Neljast mängust teenitud seitse punkti annavad AIK-le tabelis teise koha, liider Norrköping jätkab täisedu ehk 12 punktiga. Nädala keskel oli lõppenud AIK karikateekond, kui just Malmöle jäädi veerandfinaalis alla 1:4. Mets sai tolles kohtumises kirja 63 minutit.

Norra kõrgliigas ravib Taijo Teniste veel vigastust ning Bergeni Brannil oleks hädasti eestlase teeneid vaja, sest möödunud nädalal nopiti kahest mängust kokku vaid üks punkt. Nädala keskel viigistati võõrsi Aalesundiga 2:2, kuid vastane viigistas 72. minutil, ning viimati anti 1:0 eduseis käest Rosenborgi vastu, kellele kaotati lõpuks lõpuminutite tabamuse tõttu 1:2. Norra esiliiga, kus mängib Matvei Igoneni koduklubi Lillestrøm, alustab reedel. Lillestrømi esimeseks vastaseks on võõrsil Grorud.

Poola esiliigas on Legnica Miedz (Artur Pikk) ja GSK Tychy (Ken Kallaste) tabeli esimeses pooles ning võistkondi lahutab tabelis vaid üks punkt. 40 punkti viiendal kohal olev Legnica meeskond tegi viimati väravateta viigi Poznani Wartaga, kui Miedzi puhtale puurile aitas kaasa kogu kohtumise mänginud Pikk. 39 punktiga seitsmendal tabelireal asetsev GSK Tychy sai Kallaste abita võõrsil 4:2 jagu Grudziadzi Olimpiast. Poola tugevuselt kolmandas liigas jäi tabeliliider Łódźi Widzew 3:4 alla Polkowice Gornikule. Hendrik Ojamaa (Widzew) tegi kaasa 60 minutit. Viimasest neljast mängust kuus punkti noppinud Widzewile teeb muret kaitsemäng, sest nende kohtumistega on enda väravast nopitud üheksa palli.

Armeenia karikavõistlustel pääses finaali Ilja Antonovi koduklubi Ararat-Armenia. Märtsikuus poolfinaali avavaatuse Gandzasari vastu 1:0 võitnud meeskond oli kordusmängus vastasest üle 2:0. Antonov pääses väljakule 62. minutil, mil seis oli veel 1:0. Finaal toimub 10. juulil, kui Ararat-Armenia vastaseks on Noah.

Armeenia kõrgliigas vahetus liider, sest tabeli tippu tõusis Širak. Ararat-Armenia, kes on kogunud konkurendiga võrdselt 45 punkti, kaotas viimati võõrsil 1:2 Lorile, kui Antonov tegi kaasa teise poolaja.  Vastaste võiduvärav sündis kuuendal lisaminutil. Nikita Baranov ja Alaškert on 40 punkti neljandal kohal, sest viimati vannuti 0:1 alla Noah’ võistkonnale. Baranov tegi kaasa kogu kohtumise.

Soome karikavõistlustel toimus sündmusterohke matš, kui Kuopio Palloseura vandus pärast 4:4 lõppenud normaal- ja lisaaega penaltiseerias 2:4 alla Turu Interile. Teise poolaja alguses 3:1 eduseisu haaranud KuPSi jaoks lagunes eduseis 73. ja 76. minutil, mil vastane oma tabamustega viigiseisu tabloole tõi. Minut hiljem jäädi veel vähemusse, kuid 79. minutil suudeti sellest hoolimata mängu juhtima minna, kuid 85. minuti värav viis mängu lisaajale. Ats Purje tuli KuPSi ridades mängu 102. minutil.

Rootsi tugevuselt kolmandas liigas on mänguaega teeninud Kristoffer Grauberg Lepik. Pikakasvuline ründaja, kellel ette näidata seitse kohtumist ja üks tabamus U19 koondise särgis, pallib Brommapojkarna ridades. Kui eelmisel nädalavahetusel tegi noormees skoori 1:1 viigimängus võõrsil Sollentuna vastu, siis lõppenud nädalavahetusel viigistas tema meeskond kodus Team Thoreniga. Grauberg Lepik viibis väljakul teise poolaja.