02

04.2024

16:19

Eestlased välismaal: Kubassova, Anier ja Mets jätkavad tabeliliidritena

Meeste koondisepausi järel lähevad välisklubides pallivate eestlaste liigavoorud täiskäigul edasi. Möödunud nädalaga teenisid Eesti jalgpallurid kohtumistest rohkelt mänguminuteid ning võidu- ja viigipunkte.

Ungari kõrgliigaklubi Ferencvaroses heas hoos olev Vlada Kubassova sahistas taas väravavõrku, kui koduväljakul mindi vastamisi Fehervariga. Ferencvarose esimese ja kolmanda tabamust sai enda nimele Kubassova, lõpuvile järel võeti vastase üle 6:1 võit. Eestlane teenis kohtumisest 55 mänguminutit. Liigatabelis paikneb naisond endiselt liidripositsioonil, jättes lähima jälitaja vaid ühe punkti kaugusele.

Täpne oli ka Lee Mani jalgpallur Henri Anier, kes lõi Hong Kong FC-le värava ning sai kirja väravasöödu. Lõpuvile kõlades teenis eestlase koduklubi vastase üle 4:0 võidu – Anier andis väravasöödu meeskonna teisele väravale, ise skooris ründaja 55. minutil, viies Lee Mani kolmeväravalisse eduseisu. Kohtumisest teenis Anier 67 minutit. Liigatabelis jätkab Lee Man liidripositsioonil, edestades lähimat jälitajat kahe punktiga.

Edukas võiduseeria jätkub Saksamaa esiliigaklubis pallival Karol Metsal, kes teenis koduklubi St. Pauliga 2:0 võidu Paderborni üle. Eestlane sai kohtumisest kirja täismängu. Liigatabelis esikohal paiknev St. Pauli jätab lähima jälitaja viie punkti kaugusele.

Võidulainele on purjetanud ka GKS Katowice ja kaitsja Märten Kuusk, kes alistasid võõrsil Zaglebie Sosnowiec tulemusega 4:0. Esimesel poolajal teeniti vastase üle üheväravaline eduseis, kuid kuna Zaglebie jäi 44. minutil väljakul ühemehelisse vähemusse, kasutas Katowice selle võimaluse teisel poolajal ära, lisades oma senisele tulemusele kolm tabamust. Eestlane tegi kohtumises kaasa kõik 90 minutit. Liigatabelis on meeskond kerkinud kolmandale positsioonile – teisest kohast lahutab neid viis, esimesest kohast kuus punkti.

Rocco Robert Shein ja Dordrecht teenisid 3:0 võidu Den Boschi üle. Eestlase sekkus vahetusest 71. minutil. 32. vooru järel paikneb 57 puinkti kogunud Dordrechti meeskond liigatabelis neljandal positsioonil, lähimatest jälitatavatest jäädakse kuue ja seitsme punkti kaugusele, Dordrechti lahutab lähimast jälitajast kaks silma.

AS Roma U19 ja Martin Vetkal alistasid võõrsil Verona eakaaslased tulemusega 4:1. Eestlane sekkus vahetusest 59. minutil. Heitlus esikolmikukohtade nimel on liigas tasavägine: teisel kohal asuvat Roma U19 võistkonda lahutab liidripositsioonist vaid üks punkt, samal ajal on lähimad jälitajad punkti ja kolme punkti kaugusel.

Iirimaa kõrgliigaklubi Bohemian FC eest kogusid möödunud nädalal mänguminuteid Michael Lilander ja Sten Reinkort. Lilander sai täismängu kirja Shamrock Roversi vastu, kus vastasele alistuti tulemusega 1:3. See-eest sai aga 57. minutil vahetusest sekkunud Roversi jalgpallur Markus Poom tunda meeskonnakaaslastega võidurõõmu. Reinkort oli tegudel Galway Unitedi vastu, kelle üle teeniti 2:0 võit. Eestlane sekkus väljakule 65. minutil. Liigatabelis paikneb Bohemian kuuendal positsioonil, olles seitsme mänguga kogunud 10 punkti.

Lisaks kogus Poom meeskonnaga võidupunkte mängust Waterfordi vastu, kui vastase üle näidati nappi 2:1 paremust. Shamrock Roversi esimene värav sündis 55. minutil – väravasöödu sai enda nimele just Eesti poolkaitsja. Kuigi vastane suutis üheksa minutit hiljem seisu viigistada, vormistas Rovers lõppseisu 71. minutil. Poom sai lisaks väravasöödule kohtumisest kirja täismängu. Liigatabelis kerkis eestlase koduklubi kolmandale kohale, olles kogunud seitsme mänguga 12 punkti. Teisel kohal paikneval Sligo Roversil on teenitud samapalju punkte, tabeliliider Shelbourne jääb meeskondadest kaheksa punkti kaugusele.

Plovdivi Botevi eest sai täismängu kirja Joonas Tamm, kes leppis kodumurul Cherno More Varna meeskonnaga 0:0 viiki. Liigatabelis on meeskond üheksandal positsioonil, olles 26 vooru järel teeninud 34 punkti. Lähimad jälitatavad jäävad meeskonnast kahe ja kolme silma kaugusele.

DAC Dunajska Stredas palliv Oliver Jürgens teenis tabelisse viigipunkti, kui Ružomberokiga lepiti 1:1 viiki, seejuures realiseeris eestlase koduklubi oma juhtvärava penaltilöögist. Jürgens sekkus vahetusest 67. minutil. Tabeli poolitamise järel paikneb DAC kuue meeskonna seas neljandal positsioonil ning kolmas koht jääb võistkonnast kolme punkti kaugusele.

1:1 viigiga lõppes ka Andreas Vaheri ja HJK treeningkohtumine PK-35 vastu. HJK suutis küll kohtumises 39. minutil juhtohjad haarata, kuid vastane andis endapoolse vastuse 20 minutit hiljem. Eestlane tegi kohtumises kaasa kõik 90 minutit. Liigahooaeg jätkub meeskonnal 6. aprillil, kui võõrsil minnakse vastamisi KuPSi meeskonnaga.

Maksim Paskotši ja Grasshoppers pidid koduväljakul võtma vastu mõru kaotuse, kui 0:1 jäädi alla Lausanne-Sport meeskonnale. Paskotši liitus kohtumisega 76. minutil. Liigatabelis on Grasshoppers 30 punktiga 11. positsioonil.

Slavacko jalgpallur Vlasiy Sinjavskiy pidi kodumurul tunnistama Praha Slavia 3:1 paremust. Eestlane vahetati mängu kohtumise 62. minutil. 26 mängu järel on Slovacko kogunud tabelisse 39 punkti ning see annab meeskonnale kuuenda koha. Viiendal kohal paikneval Mada Boleslaval on samapalju punkte, neljandast kohast lahutab meeskondi üks punkt.

Henri Anier sai Lee Man FC eest kirja nii värava kui väravasöödu. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee