01

06.2020

14:49

Eestlased välismaal: Tamm aitas Ukraina kõrgliigas meeskonna võidule

Pärast Covid-19 pandeemiast tingitud mängupausi on mitmed liigad taas kohtumistega alustanud. Joonas Tamm aitas pausi järel Ukraina kõrgliigas Tšernigivi Desna võidule.

Desna vastaseks oli Kiievi oblasti Kovalivka Kolos, kes alistati tulemusega 2:0. Tamm tegi kaasa kogu kohtumise. Ukraina kõrgliigat juhib 62 punkti kogunud Donetski Šahtar, võrdselt 46 punkti on teeninud Kiievi Dinamo, Desna ja Luganski Zorja. Hetkel mängivad omavahel tabeli kuus paremat, kes selgitavad medalivõitjad. Möödunud nädalavahetuse tulemused oli Tamme koduklubi jaoks soodsad, et sest nii Dinamo kui ka Zorja jäid oma vastastele alla.

Nikita Baranov sai Armeenia kõrgliigas kirja 90 minutit, kui Alaškert alistas 2:1 Ararati. Ilja Antonov jäi mänguajata, kui Ararat-Armenia viigistas Gjumri Širakiga. Tänavu poolitati esmakordselt Armeenia liiga kahe ringi järel ning tegu oli esimese mänguvooruga pärast esikuuiku ja viimase neliku jaotumist.

Mänguajata jäi Artur Pikk, kelle koduklubi Legnica Miedz kaotas Poola karikavõistluste veerandfinaalis Varssavi Legiale. Esiliigas palliv Miedzi hooaeg jätkub juba homme liigamatšiga Mieleci Stali vastu.

Eestlased käisid väljakutel ka Sloveenias ja Norras treeningmängudel. Mattias Käit sekkus vahetusest, kui Domžale mängis 1:0 üle Aluminij meeskonna. Taijo Teniste ja Bergeni Brann jäid 0:3 alla Haugesundile.