03

07.2024

16:44

Eestlased välismaal: Viidas kerkis liiga parimaks väravakütiks, Anier jätkab Hongkongi meisterklubis

Möödunud nädalaga olid välismaal mängivad Eesti koondislased võistlustules mitmetes liiga-, karika- ja treeningkohtumistes. Samuti tuli uudiseid Hongkongist, kui Lee Man kinnitas, et ründaja Henri Anier jätkab nende ridades.

Kokkolan Palloveikoti (KPV) ja seal palliv Sten Jakob Viidas olid kolmandat mängu järjest võidukad, kui liigakohtumises teeniti Vaasa IFK üle 2:1 võit. Meeskonna mõlema värava eest kandis hoolt eestlane – 8. minutil lõi Viidas viigivärava ning otsustav võidutabamus sündis 65. minutil. Kaks täpset tabamust tõstsid ta kaheksa väravaga liiga parimate väravaküttide edetabelis esimesele kohale. Viidas teenis kohtumisest 83 mänguminutit. Liigatabelis paikneb KPV 13 mängu järel teisel positsioonil, olles teeninud 28 punkti. Nii lähim jälitatav kui jälitav jäävad meeskonnast ühe punkti kaugusele.

Bohemiani jalgpallur Martin Miller leppis St. Patrick's Athleticu vastu väravateta viigiga. Kaitses toimetanud Miller tegi kaasa terve kohtumise. 20 mänguga kogutud 25 punkti paigutavad Bohemiani liigatabelis kümne meeskonna konkurentsis kaheksandale kohale – lähimast jälitatavast lahutab meeskonda kolm punkti.

Markus Poom sai möödunud nädalal kirja täismängu, kui Shamrock Rovers läks vastamisi Sligo Roversiga. Kui viimane omavaheline kohtumine lõppes eestlase koduklubi võiduga, siis nüüd tuli tunnistada vastase 2:0 paremust. Mängitud 22 kohtumisega paikneb Rovers tabeli neljandal positsioonil, olles kogunud 31 silma. Lähim jälitaja jääb punkti kaugusele, kolmandast kohast lahutab meeskonda kolm punkti.

Naiste koondise mängijal Katrin Kirpul tuli koduklubi Aland Unitediga tunnistada KuPSi paremust – seda nii liigas kui karikavõistlustel. Liigas jäädi neile alla tulemusega 2:3, karikavõistluste kaheksandikfinaalis 1:2. Esimeses mängus sekkus eestlanna vahetusest 80. minutil, karikas kuulus Kirpu põhikoosseisu.

Treeningkohtumised

Dodrechti jalgpallur Rocco Robert Shein oli treeningkohtumises Oranje Witi vastu resultatiivne ning alistas meeskonnaga vastase 6:1. Shein jooksis väljakule teiseks poolajaks ning sai tabamuse kirja normaalaja viimasel minutil.

Bukaresti Rapidi eest sai kaks täismängu kirja Mattias Käit, kes läks treeninglaagris vastamisi NK Radomlje ja Celjega. Esimesest kohtumisest teenis meeskond 2:1 võidu, teises kohtumises tunnistati vastase 1:0 paremust. Laagris ootab Rapidit ees veel üks kohtumine: 4. juulil minnakse vastamisi NK Maribor-iga.

Treeningmänge peab ka Tšehhi meeskond Slovacko ja seal mängiv Vlasiy Sinyavskyiy. Esimeses kohtumises mingi vastamisi esiliigameeskond Brno Zbrojovkaga, kellele jäädi alla 0:1. Eestlane kogus kohtumisest 70 minutit. Järgmine treeningkohtumine mängitakse 3. juulil.

Kaotusega lõppes ka Opole Odra ja Artur Pika treeningkohtumine Górnik Zabrze vastu, kellele alistuti tulemusega 1:2. Eestlane tegi kaasa kohtumise esimese poolaja.

GKS Katowice ja Märten Kuusk said samuti kirja kaotuse, kui treeningmängus jäädi Krakowi Hutnikule alla 1:3. Kuusk sekkus kohtumisse teiseks poolajaks.

**

Hongkongi kõrgliigaklubi Lee Man kinnitas, et klubi sõlmis ründaja Henri Anieriga uue ühe aasta pikkuse lepingu. Anier pallis Lee Manis ka möödunud hooajal, kui klubi tuli esmakordselt Hongkongi meistriks ning kelle ridades lõi eestlane 17 väravat.

Pildil Sten Jakob Viidas. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee