27

08.2024

12:07

Henrik Ojamaa lõpetab koondisekarjääri

Eesti koondist 12 aasta pikkusel perioodil esindanud poolkaitsja Henrik Ojamaa teatas koondisekarjääri lõpetamisest.

Ojamaa debüteeris Eesti koondise särgis 2012. aastal, kui alustas 21-aastasena Tarmo Rüütli käe all maavõistlusmängu Horvaatia vastu põhikoosseisus. Samal aastal omistati talle ka aasta noormängija tiitel. Karjääri jooksul esindas ta meeste koondist kokku 63 mängus, millest 15 lõppesid võidu ja 10 viigiga. Ojamaa lõi rahvuskoondise eest ka ühe värava: 2018. aasta maikuus viis ta Eesti 23. mänguminutil juhtima Balti turniiri kohtumises Leeduga, mis võideti 2:0. Kolm aastat hiljem krooniti ta koos Eesti koondisega 83 aasta järel Balti turniiri võitjaks.

Ojamaa viimaseks mänguks meeste koondise särgis jäi möödunud aasta oktoobris toimunud maavõistlusmäng Taiga, mis lõppes 1:1 viigiga.

Ojamaa esindas Eestit ka noortekoondistes. Selle perioodi üks meeldejäävamaid mänge leidis aset 2011. aastal, kui ta lõi Luksemburgi vastu noormeeste U21 särgis 6:0 võidumängus kübaratriki. U19 koondisega saavutati 2008. aastal Kadrioru staadionil 4:1 võit Horvaatia üle, Ojamaa lõi kohtumises Eesti kolmanda värava.

„Koondise esindamine pakkus läbi aastate palju emotsioone,” ütles Ojamaa. „Aitäh kõigile mängijatele, treeneritele ja taustajõududele, kellega koos töötasin ning fännidele, kes nii halvas kui heas meeskonda toetasid! Nüüd on käes aeg teha ruumi noorematele mängijatele. Järgin edaspidi suure huviga koondise tegemisi ja soovin kõiges edu!”

Ojamaa, kes on klubijalgpalli mänginud kokku kümnes välisriigis, jätkab mängijakarjääri koduklubi Paide Linnameeskonna särgis. Eesti koondisega saavutatu kõrval ehib Ojamaa karjääri edukas periood Poola tituleerituimas klubis Varssavi Legias, kellega krooniti eestlane 2014. aastal liigavõitjaks.

Ojamaa möödunud aastal EM-valikmängus Belgiaga, mida jälgis A. Le Coq Arena tribüünidel pea 12 000 silmapaari. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee