11

10.2024

21:47

Kolm debüütväravat tõid Eesti koondisele kindla võidu!

Eesti meeste koondis läks täna, 11. oktoobril A. Le Coq Arenal Rahvuste liiga kohtumises vastamisi Aserbaidžaaniga. Mäng võideti skooriga 3:1, kusjuures kõigi tabamuste autorite jaoks oli tegu debüütväravaga koondises.

Avapoolaeg algas kompavalt ning seda ilmestas ka tõsiasi, et esimese veerandtunni jooksul kumbki meeskond ühtki lubavat võimalust ei tekitanud. 16. minutil oli Aserbaidžaanil suurepärane võimalus juhtima asuda, kui rünnaku kulminatsioonina pääses Renat Dadashov peaga palli värava poole suunama, aga pall põrkas väravaposti abil tagasi mängu ning jätkuolukorras miskit ei sündinud.

Eesti esimene tõeliselt hea moment tekkis 32. minutil, mil mindi ka mängu juhtima. Olukord sai alguse Aserbaidžaani nurgalöögist, mille Eesti edukalt kaitses. Henri Anier mängis seejärel pikema sööduga kontrarünnakusse Ioan Yakovlevi, kes näitas võimsat kiirust, mängis end mööda mitmest kaitsjast ja ka väravavahist ning sai seeläbi palli tühja väravasse lüüa. Yakovlevi jaoks oli tegu esimese tabamusega Eesti koondise särgis.

Avapoolajal avas siiski oma väravatearve ka Aserbaidžaan: esimesel üleminutil said nad enda kasutada penalti, mille Tural Bayramov ka realiseeris. Mõned sekundid pärast seda, kui pall keskringist taas mängu pandi, oli Eesti aga taas juhtseisus. Mattias Käit söötis keskringist Karol Metsale, kes mängis palli äärde Yakovleviga. Avavärava autor mängis ettepoole pikema söödu, Rocco Robert Shein pikendas ning Vlasiy Sinyavskiy lõi selle meisterlikult võrku. Ka Sinyavskiy jaoks oli tegu debüütväravaga Eesti koondises. Vaheajapausile mindi Eesti 2:1 eduseisus.

Teisel poolajal hoidis Eesti mängu kindlalt enda kontrolli all ning kõige tipuks vormistati veel ühe värava näol kindel 3:1 võit. Taas oli tabamuse näol tegu debüütväravaga, sedapuhuku Rocco Robert Sheini jalast: Mihkel Ainsalu võitis keskväljal palli eestlastele, Shein purjetas palliga vastase karistusalani ning realiseeris ülitäpsest madalast löögist. Kuigi häid võimalusi oli Eestil veel  näiteks proovis efektselt pöördelt lüüa vahetusest sekkunud Erik Sorga , püsis skoor mängu lõpuni muutumata.

3:1 võiduga avas Eesti Rahvuste liiga alagrupis oma punktiarve. Järgmine mäng peetakse juba esmaspäeval, 14. oktoobril, kui A. Le Coq Arenal minnakse vastamisi Rootsiga. Tegevused staadioni ümber algavad kell 19.45, mängu avavile kõlab kell 21.45.

Pääsmed Eesti  Rootsi mängule on saadaval EJLi veebilehel ja Piletilevis. Mängust näitab otsepilti ETV2.