15

10.2020

01:04

Koondis viigistas Rahvuste liiga mängus Armeeniaga

Eesti meeste koondis võõrustas UEFA Rahvuste liiga raames A. Le Coq Arenal Armeeniat. Kohtumine lõppes 1:1 viigiga.

Eesti jaoks algas kohtumine keeruliselt, sest külalised läksid kontrarünnaku järel Kamo Hovhannisyani tabamusest matši juhtima. Eesti suutis 14. minutil vastata, kui Mattias Käit suunas Konstantin Vassiljevi nurgalöögi peaga värava ette ning esimesena reageeris sellele Rauno Sappinen, kes lõi mänguvahendi võrku. Eesti haaras seejärel initsiatiivi ja omas avapoolajal korduvalt häid võimalusi. Neist üks teravamaid langes taas Sappinenile, kui Vassiljevi sööt leidis paremalt äärelt tõusnud Taijo Teniste, kelle tsenderdusest tulnud palli lõi Sappinen napilt raamist üle. Tsenderduse järel tundus, et Tenistet jäi vigastus kimbutama ning meie äärekaitsja õhtu lõppes esimese poolajaga. Täna oma 81. koondisemängu pidanud Teniste asemel võttis teiseks poolajaks äärekaitses koha sisse Michael Lilander.

Eesti oli platsil parem meeskond ka teisel poolajal, kuid väravaid rohkem ei löödud ja lõpuks lepiti 1:1 viigiga. See tähendab, et Eesti kogus oktoobrikuus Rahvuste liigas kahest mängust kaks punkti ja jätkab tabelis neljandal kohal. Põhja-Makedoonia tuli kodus täna välja samuti 0:1 kaotusseisust ning viigistas lisaminutite penaltist 1:1. Põhja-Makedoonia ja Gruusia on teeninud kuus punkti, Armeenia on kolmandal tabelireal viie punkti kolmas. Eestil on kirjas viimasest kahest mängust teenitud kaks punkti.

Tänase mängu tipphetked leiab ERRi spordiportaalist. Karel Voolaidi videointervjuu leiab SIIT, Mattias Käiti oma SIIT ning Rauno Sappineni emotsioone ja mõtteid koheselt pärast lõpuvile saab kuulata SIIT.

Novembrikuus mängib Eesti kolm kohtumist võõrsil. Esmalt kohtume Firenzes 11. novembril maavõistluses Itaaliaga. Seejärel jätkuvad mängud UEFA Rahvuste liigas, kui 15. novembril mängime Põhja-Makedooniaga ning 18. novembril Gruusiaga.