05

06.2024

10:16

VIDEOMEENUTUS | Eesti alustas edukat valiksarja lõpuminuti võiduga Fääri saarte üle

Mälestusväärseks kujunenud 2012. aasta EM-valiksari algas Eesti jaoks võidukalt, kui kodumurul alistati Fääri saared lisaminutite tabamuste toel 2:1.

Tallinnas A. Le Coq Arenal toimunud kohtumist alustas Eesti teravalt ning tekitas värava all ohtlikke olukordi. Neist parimad võimalused sündisid 12. ja 19. minutil, kui löögile pääsesid Tarmo Kink ja Sander Puri. Esimese kauglöögi tõrjus vastaste puurilukk ning teises olukorras lendas Puri löödud pall napilt väravast mööda.

Ootamatult avas skoori külalisvõistkond, kui 28. minutil pääses löögile Joan Simun Edmundsson. Poolaja viimase veerandtunniga sai eestlaste poolt pealelöögi kirja Dmitri Kruglov, Andres Oper, Kink ja Konstantin Vassiljev, kuid Fääri saarte puurilukk Gunnar Nielsen oli oma ülesannete kõrgusel ning vaheajale mindi külaliste üheväravalises eduseisus.

Teise poolaja alguses jätkasid Puri ja Kink viigivärava otsimist, kuid taas oli Nielsen väravas kindel. Samuti värises Vassiljevi löögi järel vaid Fääri saarte väravapost, mitte -võrk. Viigivärav sündis 91. minutil tänu Sander Posti ja Kaimar Saagi koostööle, kus viimane suunas nahkkera kindlalt väravasse. Olulise juht- ja võidutabamuse sai enda nimele Raio Piiroja, kes skooris vaid kaks minutit hiljem.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Eesti eest käisid kohtumises väljakul Sergei Pareiko, Enar Jääger, Alo Bärengrub, Raio Piiroja, Dmitri Kruglov, Aleksandr Dmitrijev, Sander Puri, Andres Oper, Tarmo Kink, Konstantin Vassiljev, Ragnar Klavan, Ats Purje, Kaimar Saag ja Sander Post. Koosseisu kuulusid veel Mihkel Aksalu, Martin Vunk, Sergei Zenjov ja Gert Kams. Eesti peatreener oli Tarmo Rüütli.

Lisaks Fääri saartele kuulusid Eestiga samasse EM-valiksarja alagruppi Itaalia, Sloveenia, Põhja-Iirimaa ja Serbia. Valiksarja lõpetas Eesti alagrupis 2. kohal ning jõudis sõelmängudele, kus tunnistati Iirimaa paremust.

Teisi Eesti koondise 1992–2016 aastal peetud kohtumiste tipphetki on võimalik vaadata EJLTV kanalilt.

Eesti ja Fääri saared lähevad vastamisi ka sel laupäeval, 8. juunil kell 19.00, kui A. Le Coq Arenal mängitakse Balti turniiri poolfinaalkohtumine. Meeste koondise aasta esimesele kodumängule saab pääsmeid soetada Piletilevist ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt. Kohtumise otsepilti saab jälgida ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel.