05

08.2024

10:43

VIDEOMEENUTUS | Juhtpositsiooni haaranud Eesti tunnistas kodumurul Slovakkia nappi paremust

Eesti meeste koondis alustab tänavust Rahvuste liiga teekonda 5. septembril kodumurul Slovakkia vastu. Viimati võõrustati Slovakkiat A. Le Coq Arenal enam kui 19 aastat tagasi, kui MM-valikmängus jäädi vastasele alla tulemusega 1:2.

2005. aasta märtsi lõpus toimunud kohtumises haaras initsiatiivi enda kätte Slovakkia, kes sai kirja ka mängu esimese pealelöögi. Eestlaste õnneks oli väravasuul seisnud Artur Kotenko valvel ning suunas palli üle otsajoone. Poolaja teises pooles näitas Eesti poolt ohtlikkust nii Sergei Terehhov, kes vastast kauglöögiga üllatas kui ka Kristen Viikmäe, kuid mõlemas olukorras maandus pall Slovakkia puuriluku käte vahel. Vaheajale läksid koondised väravateta viigiseisul.

Nii nagu esimesel poolajal, näitas teise kolmveerandtunni alguses paremat teravust Slovakkia. Eesti kohanes ning suutis seejärel kontrolli enda kätte võtta. Mängu ühe ohtlikuima momendi tekitas kaptenipaela kandnud Martin Reim, kes küljesisseviske järel kauglöögile läks, kuid värava ristnurgast lahutasid vaid mõned sentimeetrid.

Eestil jäi mitu järjestikust võimalust realiseerimata, kuid eduvärav sündis 58. minutil: ründaja Andres Oper seisis väravavahiga üks ühele ning eestlasel õnnestus pall slovakist mööda tõsta. Täpselt minuti pärast oli tablool juba viigitulemus, kui Slovakkia eest skooris Marek Mintal. Kohtumise lõpptabamuse vormistas vahetusest sekkunud Lubomir Reiter 66. minutil, kui suunas nahkkera eestlaste poolt tühjaks jäetud väravasse.

Eesti koondise koosseisu kuulusid Artur Kotenko, Teet Allas, Andrei Stepanov, Enar Jääger, Urmas Rooba, Martin Reim, Sergei Terehhov, Joel Lindpere, Kristen Viikmäe, Andres Oper ja Dmitri Kruglov. Vahetusest sekkusid Ragnar Klavan, Ingemar Teever ja Vjatšeslav Zahovaiko. Koondise peatreeneriks oli Jelle Goes.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Läbi aegade on Eesti ja Slovakkia vastamisi olnud kaks korda, mõlemad kohtumised peeti 2005. aastal MM-valikturniiril ning kummaski tuli eestlastel tunnistada vastase nappi üheväravalist paremust.

5. septembril A. Le Coq Arenal toimuva Eesti – Slovakkia Rahvuste liiga kohtumise avavile kõlab kell 21.45, mängu eel alustab A. Le Coq Arena ümbruses festivaliala ning väravad avatakse pealtvaatajatele kaks tundi enne kohtumise avavilet. Pääsmed on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) kodulehel. Mängu esitleb EJLi suurtoetaja A. Le Coq.

Pildil Eesti meeste koondise algkoosseis 2005. aasta kohtumises Slovakkia vastu. Foto: Lembit Peegel