15

08.2024

11:21

VIDEOMEENUTUS | Pingutusest hoolimata jäi Eesti MM-valikturniiril Slovakkia vastu võiduta

Kolme nädala pärast, 5. septembril ootab Eesti meeste koondist ees esimene Rahvuste liiga kohtumine, kui A. Le Coq Arenal võõrustatakse Slovakkiat. Viimati kohtusid meeskonnad 2005. aasta oktoobris võõrsil toimunud MM-valikmängus, kus Slovakkia sai napi 1:0 võidu.

Esimesel poolajal näitasid slovakid aktiivsust, kuid ei suutnud oma võimalusi realiseerida. Parimat teravust näitasid Karol Kisel ja Robert Vittek: esimese löök tabas Eesti küljevõrku, Vitteki löök aga posti. Avapoolajal sai Dmitri Kruglov Eesti eest kirja kaks pealelööki, kuid mõlemal korral lendas nahkkera üle värava. Kõige ohtlikum olukord eestlaste poolt sündis 38. minutil, kui Andres Oper madala palli värava ette saatis – seal hiilinud Maksim Smirnovi puude ebaõnnestus ning pall lendas raamidest mööda. Vaheajale mindi seisul 0:0.

Teisel kolmveerandtunnil haarasid slovakid taas kontrolli enda kätte ja Eesti väravasuul seisnud Artur Kotenko pidi korduvalt mängu sekkuma. Eestil avanes 57. minutil suurepärane võimalus juhtima asumiseks, kui Operi tsenderdus jõudis Tarmo Neemelo jalani, kuid tema löök läks paarilt meetrilt üle värava. Selle võimaluse kasutamata jätmine maksis eestlastele kätte 72. minutil, mil vastane 1:0 eduseisu haaras: nurgalöögi järgselt pääses löögile Peter Hlinka, kelle esimene üritus tabas posti, kuid jätkulöögi suunas mängija peaga väravasse.

Viimasel veerandtunnil proovis Eesti kohtumist viigistada, kuid Slovakkia väravasuu jäi eestlaste jaoks sulgunuks. Nii teenis Slovakkia 1:0 võidu.

Eesti alustas koosseisus Artur Kotenko, Enar Jääger, Andrei Stepanov, Raio Piiroja, Dmitri Kruglov, Liivo Leetma, Maksim Smirnov, Aleksandr Dmitrijev, Kristen Viikmäe, Andres Oper, Sergei Terehhov. Vahetusest sekkusid Taavi Rähn, Tarmo Neemelo ja Joel Lindpere. Koondise peatreener oli Jelle Goes.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Läbi aegade on Eesti ja Slovakkia vastamisi olnud kaks korda, mõlemad kohtumised peeti 2005. aastal MM-valikturniiril ning kummaski tuli eestlastel tunnistada vastase nappi üheväravalist paremust (2:1 ja 1:0).

Kolme nädala pärast, 5. septembril A. Le Coq Arenal toimuva Eesti – Slovakkia Rahvuste liiga kohtumise avavile kõlab kell 21.45, mängu eel alustab A. Le Coq Arena ümbruses festivaliala ning väravad avatakse pealtvaatajatele kaks tundi enne kohtumise avavilet. Pääsmed on müügil Piletilevis ja Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) kodulehel.