01

07.2024

18:57

VIDEO | Kahel korral skoorinud neidude U17 koondis avas Balti turniiril võiduarve

Neidude U17 koondis jätkas täna, 1. juulil Tallinnas toimuvat Balti turniiri võidukalt, kui Leedu eakaaslaste üle teeniti 2:0 võit.

Esimese kohtumisega võrreldes koosseisus mitmeid muudatusi teinud Eesti koondis tegutses esimesel poolajal jõuliselt ning hoidis mängu initsiatiivi enda käes. Niisamuti hoiti vastane enda raamist eemal.

Juba kohtumise alguses tekitati leedulannade värava all ohtlikkust ning üks paremaid võimalusi tekkis 8. minutil. Anastasija Južaninova tõusis paremalt äärelt rünnakule, tsenderdas palli värava ette, kust vabaks jäetud Bea Kristiansen löögile pääses, kuid nahkkera lendas üle värava. Veidi aega hiljem tekkis Kristiansenil taas võimalus, kui ta karistusala joonelt löögile läks, kuid väravavaht korjas palli enda kätte.

Loviise Männistel tekkis hea võimalus lüüa garderoobivärav ning viia eestlannad üheväravalises eduseisus vaheajale, kuid paraku lõpetas tema kauglöök värava kõrval. Nii läksid võistkonnad pausile väravateta viigiseisul.

Teist kolmveerandtundi alustasid koondised hoogsalt ning nelja minuti sees ragises mõlema väravaraam. 48. minutil saatis Južaninova karistuslöögist nahkkera latti ning nelja minuti pärast näitasid leedulannad ohtlikkust, mille järel põrkus pall vasakusse posti. Eestlannad haarasid juhtohjad 57. minutil: kui esimesel poolajal Männiste kauglöök ebaõnnestus, siis nüüd üllatas ta vastast tugeva pommlöögiga, mis kindlalt puuriluku selja taga maandus.

Poolaja teises pooles avaldas Leedu eestlannadele üha tugevamat survet ning jõudis mitmel korral ka löögile. Kord löödi nahkkera jälle vastu posti, kord tegi väravasuud kaitsnud Elizaveta Petrova suurepärase tõrje. Kui tundus juba, et vastaste viigivärav on lähedal, leidis Eesti võimaluse vasturünnakuks ning nõelas leedulannasid teise väravaga. Anastasija Južaninova võttis vastased ise ette ning pääses vasakult äärelt löögile, kindlustades täpse tabamusega Eestile 2:0 võidu.

Peatreener Ljubov Maksimova ütles pärast kohtumist, et koondis täitis endale püstitatud eesmärgid ning kirjutas tabelisse kolm olulist punkti. „Esimesel poolajal domineerisime palliga ja tekitasime piisavalt ohtlikke momente – paraku vedas realiseerimine alt. Riietusruumis parandasime mõned detailid ja seejärel lõime kaks väravat. Olen väga rahul! Ka sellega, et hoidsime endal taga nulli – kaitsemängijad tegid head tööd ning keskmängijad jõudsid kogu aeg julgestusse,“ võttis Maksimova tänase mängu kokku.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Turniiri esimesest kohtumisest Fääri saarte vastu võitlesid eestlannad viienda üleminuti väravast välja 2:2 viigi. Sama tulemusega leppisid ka Läti ja Leedu. Täna päeva esimeses pooles alistas Läti koondis Fääri saared 5:0 ning Eesti sai kirja 2:0 võidu leedulannade üle, mis tähendab, et Eesti läheb turniiri viimasele kohtumisele tabeliliider Läti vastu teiselt positsioonilt.

Otsustava kohtumise Läti eakaaslastega mängib Eesti kolmapäeval, 3. juulil kell 15.00 TNTK staadionil.  Mängu otsepilti on võimalik jälgida www.jalgpall.ee vahendusel.

Pildil Eesti neidude U17 koondise algkoosseis kohtumises Leeduga. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee