07

04.2022

21:29

Neidude U17 koondis teenis Armeenia vastu võidu

Eesti neidude U17 koondis jätkas täna, 7. aprillil Tallinnas toimuvat sõprusturniiri, kui Armeenia eakaaslased alistati avapoolaja tabamusest 1:0.

Eesti alustas kohtumist hea hooga ning esimene lubav rünnak võeti üles juba avaminutil, ent kaptenipaela kandnud Kätrin Välba ei pääsenud õnnestunult löögile. Mitmed head rünnakud andsid tulemuse 41. minutil, kui nurgalööki asus kasti toimetama Kirke Kala ning selle suunas efektselt peaga võrku ründaja Kristina Borotõnskaja. Vaid kaks minutit hiljem purjetas Carolin Hunt läbi mitme Armeenia kaitsja ning pääses silmitsi väravavahiga, kes löögi siiski tõrjus. Eesti domineeris ka teist poolaega ning latti tabati lausa kolmel korral, ent rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ning kirja saadi 1:0 võit.

Koondise peatreener Aleksandra Ševoldajeva jäi koondise esitusega rahule. "Tüdrukud olid väga tublid ja hoidsid püstitatud eesmärkidest kinni. Olen rahul sellega, mida täna väljakul nägin, ent palju tööd on veel teha," rääkis Ševoldajeva. Kuna arenguturniiri eesmärk on näha platsil võimalikult palju erinevaid koosluseid, oli koosseis võrreldes eelmise mänguga väga erinev. "Kolmanda mängu puhul toetume esimese kahe mängu analüüsile ning proovime pühapäevaseks kohtumiseks leida kõige parema dünaamikaga koosseisu. Tippvormi saavutamisest on veel veidi vara rääkida, eesmärk on saada end sügiseseks ja kevadiseks valikturniiriks parimasse mänguvormi ning seejärel ootab meid ees tähtsaim ülesanne  finaalturniir," lisas peatreener.

Mäng on täispikkuses järelvaadatav siit:

Täna kohtusid omavahel ka Läti ja Soome neiud, kui soomlastel õnnestus kirja saada 4:2 võit. Eestit ootab viimane kohtumine ees pühapäeval, 10. aprillil, kui mõõtu võetakse Läti eakaaslastega. Turniirile saab pääsme soetada Piletilevist ning kõikidest Eesti kohtumistest vahendab otsepilti Jalgpall.ee.