25

09.2024

22:30

Eesti saalijalgpallikoondis Läti vastu ei saanud

Eesti saalijalgpallikoondis pidas täna, 25. septembril Futsal Week turniiril kolmanda kohtumise. Avapoolajal Lätile minimaalselt kaotanud Eesti pidi kohtumise lõpuks tunnistama vastase kindlat 9:1 paremust.

Mängu avapoolajal mängisid Eesti ja Läti koondised küllaltki tasavägiselt. Siiski haaras juhtohjad kiiresti Läti, kui 3. mänguminutil lõi Andžejs Mickēvičs palli postipõrkest võrku. Mõned minutid hiljem oli seis aga taas viigis: Raul Rebane leidis küljejoonelt lahti mängides hea sööduga Mikko-Petteri Matinaro, kes suunas palli kavalalt kanna tagant väravavahile püüdmatult võrku. Kuigi viik püsis mõnda aega, õnnestus Lätil avapoolajal eduseis taastada: kõrge surve tulemusena rööviti eestlastelt pall ning selle pealt oli Artemijs Piļipčuks resultatiivne. Rohkem väravaid ei löödud ning vaheajale siirduti Läti 2:1 eduseisus.

Teisel poolajal domineeris ründemängu täielikult Läti, lüües seitse vastuseta väravat. Suurem osa tabamustest sündis seejuures standardolukordadest. Kahel korral sai jala valgeks Renards Üdris, ülejäänud viis väravat sündisid erinevate mängijate resultatiivsetest löökidest.

Eesti saalijalgpallikoondise peatreener Mikko Kytölä nõustus, et kaks poolaega olid täielikult eriilmelised. Murdusime füüsiliselt teisel poolajal drastiliselt, me ei suutnud terve mängu vältel võitlust elus hoida. Vastane oli minu hinnangul mänguks hästi valmistunud. Lätis on praegu mängijad ka väga heades keskkondades. Loomulikult oli meil õnnestumisi ja häid hetki, aga täna väljakul olnud kahe meeskonna esituse taseme vahel on paraku praegu erinevus," rääkis ta mängu järel.

Saalijalgpallikoondisel on Horvaatias toimuval Futsal Week turniiril jäänud pidada veel üks mäng: homme, 26. septembril kohtutakse Eesti aja järgi kell 19.15 Türgiga. Loodan, et olenemata kõigest suudame terve võistkonnana hoida võitleja tahet. Peame uskuma, et me suudame rahvusvahelisel tasemel võita. See on raske ülesanne, aga usun, et meis on selleks taktikalist sisu ja oskuseid. Et võita, peame me ennast ületama ja meeletult pingutama – see tuleb enda seest üles leida. Oleme väsinud, aga vastased on samuti," rääkis Kytölä, kelle sõnul käiakse viimase mängu eel üle taktikalised nüansid.

Loomulikult on kaotamine ebameeldiv ja mulle ei meeldi see tunne üldse," jätkas ta. Samas on oluline aru saada, kui olulised sellised mängud meie jaoks on. Samuti annab see meile võimaluse näha, kuidas tegutsevad rahvusvahelisel tasemel uued mängijad. See on ainus viis, kuidas mängijad saavad kätte tunnetuse raskete vastaste vastu nõudlike kohtumiste mängimisest."

Homset Eesti  Türgi mängu saab otsepildis jälgida Futsal Week-i Facebooki lehelt.