07

07.2024

17:52

Eesti rannajalgpallikoondis alistus Prantsusmaale ja lõpetas Tirrenia turniiri kuuendal kohal

Täna, 7. juulil mängis Eesti rannajalgpallikoondis oma viimase kohtumise Itaalias Tirrenias toimuval turniiril, kui vastamisi mindi Prantsusmaaga. Lõpuvile järel tunnistas Eesti vastase 6:2 paremust ning lõpetas turniiri kuuendal kohal.

Avakolmandikul jäi Eesti kiirelt tagaajaja rolli, kui neljandal minutil sahistas eestlaste väravavõrku Prantsusmaa puurilukk Thomas Jacquemin. Kuigi prantlased näitasid Eesti väljaku poolel korduvalt ohtlikkust, läks Eesti vaheajale minimaalses kaotusseisus.

Teisel kolmandikul kandis 1:1 viigivärava eest hoolt Sander Lepik: pall pandi kiirelt värava eest mängu, Ervin Stüf suunas selle paremal äärel vabaks jäetud Lepikule ning viimane mängis nahkkera väravavahist mööda. Tabamuse järel kogus Eesti enesekindlust ning tekitas Prantsusmaa värava all mitmeid võimalusi, kuid nende kasutamata jätmine andis juhtohjad taas prantslaste kätte: värava said kirja Arthuphel ja Fayos. Kohtumise 22. minutil vähendas kaotust Ragnar Rump, kui ta vastaste söödu vahelt lõikas ning nende söödueksimuse sajaprotsendiliselt lahendas. Kolmandiku viimasel minutil sai värava kirja Tillet, mis saatis prantslased vaheajale 4:2 edus.

Viimasel kolmandikul suurenes prantslaste edu veelgi: viienda tabamuse realiseeris Drouillet, enda teise ning kohtumise lõpptabamuse vormistas viimasel minutil Fayos.

„Meil olid taaskord oma võimalused, kuid me ei suutnud neid väravateks realiseerida. Samuti olime me täna natuke väsinud, kuna panime väga suure rõhu eelmistele otsustavatele turniirimängudele,“ rääkis koondise peatreener Andreas Aniko pärast mängu.

Olenemata kaotusest, lõpetati Aniko sõnul turniir positiivse emotsiooniga. „Saime Superfinaali ja see oli meie eesmärk. Loomulikult tahtsime viiest mängust saada neljanda võidu ning eriti magus oleks olnud ühel turniiril nii Itaaliat kui Prantsusmaad võita, kuid seekord sedasi. Tegelikult hoiame pea püsti ja lähme siit ainult edasi,“ sõnas peatreener lõpetuseks.

Järgmisena ootab rannakoondist ees septembri keskpaigas Itaalias Algheros toimuv Euroliiga Superfinaal, kus Eesti võistleb A-tugevusliigas.

7. juuli kell 16:00: Eesti – Prantsusmaa 2:6

Pildil Eesti rannajalgpallikoondise koosseis kohtumises Prantsusmaaga. Foto: Gianluca Di Fazio