05

07.2024

00:48

Eesti rannajalgpallikoondis sai Taani vastu kirja valusa kaotuse

Eesti rannajalgpallikoondis mängis neljapäeval, 4. juulil teise alagrupikohtumise Itaalias toimuval rahvusvahelisel rannaturniiril, kus Taanile alistuti tulemusega 2:6.

Eesti tekitas kohtumise alguses justkui teravamaid olukordi kui vastane. Nii teenisid oma võimaluse Ervin Stüf, kes karistuslöögist palli napilt üle värava lennutas kui ka Rasmus Munskind, kes nahkkera latti saatis. Eestlaste võimaluste kasutamata jätmine andis juhtohjad aga vastasele: nii läksid taanlased pausile 2:0 eduseisus.

Teisel kolmandikul kasvas Taani edu veelgi: kui kolmandiku alguses säras Eesti puurilukk Kaspar Kotter penaltitõrjega, siis 16. minutil tuli tal enda selga tagant korjata taanlaste kolmas tabamus. Kaks minutit hiljem avas eestlaste väravaskoori Rauno Nõmmiko, kes nurgalöögi järel löögile pääses ning palli kindlalt väravavahi selja taha toimetas. Kolmandiku lõpus sai Taani kirja veel ühe värava ning saatis meeskonnad pausile seisul 4:1.

Kolmandal kolmandikul sündis eestlastele õnnetu omavärav ning lõpuminutitel jäädi ka punase kaardi tõttu ühemehelisse vähemusse. Kuigi Taani käristas oma väravaarve kuuele tabamusele, suutis viimasel minutil Argo Alaväli Eesti eest ühe tabamuse tagasi lüüa ning lõpptulemuseks 2:6 vormistada.

Peatreener Andreas Aniko sõnul oli koondisel kindel mänguplaan, kuid Taani vastu ei saadud seda nii hästi toimima kui kolmapäevases kohtumises Itaaliaga. „Taani kvaliteet oli väga kõrgel tasemel. Nende väravavaht oli jalaga lihtsalt liiga hea ning nad hoidsid ka palli väga hästi, mistõttu pidime meie palju musta tööd tegema, et kuidagigi palli endale võita. Kui saime palliga mängida, siis ei õnnestunud meil väravaid lüüa – ometi neid võimalusi oli ning oleksime saanud neid realiseerides ilusti mängus sees olla, aga seekord niimoodi,“ rääkis ta.

Reedel ootab koondist ees otsustav kohtumine Tšehhiga, mis määrab, kas Eesti mängib turniiril kohtadele 1–4 või 5–8. „Tegelikult ei sõltu edasipääs poolfinaali enam niivõrd meist, kuid kindlasti tuleb Tšehhit võita, et oleks mingigi šanss,“ ütles Aniko. „Ees ootab sirgjoonelisem mäng, kus saame palju palliga mängida ning kindlasti tekib meile võimalusi, kuid kõige olulisem on need realiseerida. Samas on Tšehhi füüsiliselt tugev meeskond ning midagi lihtsalt sellest mängust ei tule,“ võttis peatreener oma mõtted kokku.

Eesti rannakoondis mängib oma viimase alagrupikohtumise Tšehhiga reedel, 5. juulil Eesti aja järgi kell 17.00.

Turniiri tulemused:

3. juuli kell 18.00: Tšehhi – Taani 1:4
3. juuli kell 20.00: Eesti – Itaalia 4:4, 5:5, pen. 5:3
4. juuli kell 16.00: Itaalia – Tšehhi 10:0
4. juuli kell 22.00: Taani – Eesti 6:2

Pildil Eesti rannajalgpallikoondise koosseis kohtumises Taaniga. Foto: Eesti Jalgpalli Liit