30

05.2024

18:14

Eesti rannakoondis jäi esimese kolmandiku väravatest Prantsusmaale alla

Eesti rannajalgpallikoondis mängis täna, 30. mail selle nädala teise maavõistlusmängu Prantsusmaaga. Pärnus toimunud vastasseis lõppes võõrsilmeeskonna 2:1 võiduga.

Prantsusmaa haaras kohtumises edu juba neljandal minutil, kui Kylian Varrel värava ees peaga löögile pääses. Kulus vaid kaks minutit, kui vastane oli eestlaste ees saavutanud kaheväravalise eduseisu. Nurgalöögi järel läks löögile Thierry Daluz, kes palli raamide vahele suunas ning Eesti väravavahil ei jäänud muud üle, kui pall enda seljatagant välja võtta.

Teisel kolmandikul hoidis Prantsusmaa teravust ning pressis eestlasi kõrgelt, kuid raami nad enam ei tabanud. Küll värises ühel korral Eesti latt, küll sekkus otsustavate tõrjetega Eesti puurilukk. Viimasel kolmandikul said eestlased mängu enda kätte ning lõid vastase värava all palju võimalusi, kuid tulemuseta. Prantsusmaa tegi kaitses suurepärast tööd ning hoidis seljataguse puhtana.

Küll aga õnnestus Eestil vastase väravasuu lahti muukida pool minutit enne kohtumise lõppu, kui suurepärase käärlöögiga minimeeris vahe Sander Lepik. Lepiku tabamus jäi kohtumise viimaseks ning eestlased tunnistasid teist mängu järjest prantslaste paremust.

Koondise peatreener Andreas Aniko rääkis pärast kohtumist, et võrreldes eilse mänguga muudeti meeskonna taktikat. „Tõime ühe mehe veel alla, et tipule rohkem ruumi teha ja teda ees otsida, kuid mingit tulemust see kohe ei toonud. Mängu vältel proovisime ka kaks kahega, aga Prantsusmaa oli kaitses lihtsalt väga hea. Ja kui me kaitsest läbi ei saa ja väravaid ei löö, siis ongi raske võita,“ ütles ta.

Aniko lisas, et mängud Prantsusmaaga näitasid, mille kallal tuleb veel enne Euroliigat tööd teha.  „Prantsusmaa mängib tänapäevast rannajalgpalli – nad otsivad käike, on kvaliteetsed ja täpsed, neil on väga head väravavahid ning töötavad kaitses ühtse meeskonnana. See on sama süsteem, mida soovime ka ise mängida, aga täna on neil meist natuke rohkem kvaliteeti. Tegeleme nende asjadega trennides ning loodame, et oleme juulis resultatiivsemad kui praegu,“ ütles peatreener lõpetuseks.

Eile, 29. mail toimunud esimeses kohtumises teenis Prantsusmaa Eesti üle kindla 6:3 võidu. Eestlaste tabamuste eest kandsid hoolt Rauno Nõmmiko ja Kristian Marmor, üks tabamus läks kirja Prantsusmaa omaväravast.

Maavõistlusmängud olid koondisele ettevalmistuseks juuli alguses Itaalias toimuvaks Euroliiga etapiks.

Eesti rannajalgpallikoondise koosseis maavõistlusmängus Prantsusmaaga. Foto: Ants Liigus/Eesti Rannajalgpalli Liit