11

09.2024

17:41

Maailma viienda meeskonna vastu juhtpositsiooni haaranud Eesti rannakoondis leppis vastase paremusega

Eesti meeste rannajalgpallikoondis pidas täna, 11. septembril teise alagrupikohtumise Euroliiga Superfinaalis, kus vastasena ootas ees Hispaania. Kuigi Eestil õnnestus kohtumises eduseis haarata, tuli lõpuvile kõlades tunnistada vastase 5:2 paremust.

Eesti jaoks algas mäng maailma rannajalgpalli edetabelis viiendat kohta hoidva Hispaania vastu lubavalt, kui esimesel kolmandikul viis Erol Kigaste eestlased juhtima. Vastasmängijate sööt ebaõnnestus, Kigaste lõikas olukorras palli vahelt ning lõi nahkkera kindlalt väravasse. Kuigi Hispaania pressis end paremalt äärelt jõuliselt rünnakusse, nende löögid ebaõnnestusid ning vaheajale mindi Eesti üheväravalises edus.

Teisel kolmandikul nõelas vastane Eestit teravamalt, mille tulemusel korjas väravavaht enda selja tagant palli kolmel korral. Viigivärava vormistas Domingo käärlöögi järel, skoorile lisas kaks tabamust Chiky Ardil – neist esimese realiseeris ründaja postipõrke abil ning teise käärlöögiga. Hispaania edu võinuks kolmandiku lõpus suuremgi olla, kuid eestlaste õnneks ragises kahes olukorras väravalatt ning Eesti puurisuul seisnud Kaspar Kotter tegi mitu otsustavat tõrjet. Eesti poolt tekkis kolmandiku parim võimalus kaptenipaela kandnud Kristian Marmoril, kes värava suunas pommlöögi saatis, kuid Hispaania väravavaht lükkas palli üle värava.

Ka viimast kolmandikku alustas vastane resultatiivselt – Suli Batis lahendas saadud söödu väravavahi ja kaitsemängija vahelt kindlalt võrku. Pooltunnil sai Eesti kirja oma teise tabamuse: Rauno Rahniku, Rauno Nõmmiko* ning Argo Alavälja söödukombinatsiooni tulemusel pääses viimane esimese puutega löögile. Kulus veidi vähem kui minut, mil vastane kolmeväravalise edu taastas – esimese hispaanlaste pealelöögi suutis Rahnik tõrjuda, kuid jätkulöök leidis David Ardi ning viimase löök jäi väravavahile püüdmatuks.

Koondise peatreener Andreas Aniko rääkis pärast kohtumist, et tänane sarnanes eilsele mängule Itaaliaga, kus mängis rolli mängijate individuaalne tasemevahe. „Veidi kordan ennast, aga alustasime hästi ja suutsime pikalt mängida kui võrdne võrdega. Pingutame ja teeme musta tööd, kuid paraku lööb mingil hetkel tasemevahe välja, kui vastane söödab, liigub, leiab mängijaid ja lahendab olukordi. Justnimelt on lahendus eriti oluline – teenisime ka ise mitmeid võimalusi, kuid ühel või teisel põhjusel ei õnnestunud neid realiseerida,“ ütles ta.

Aniko lisas, et esimesest kahest mängust punkte võtta oleks olnud suur eneseületus ja üllatus, kuid kõige tähtsam mäng ootab ees homme Saksamaaga. „Kindlasti lähme mängule vastu plaaniga kolm punkti kätte saada. Tuleb raske mäng, ka seetõttu, et üks mees on vähem (Marmor jääb kollaste kaartide tõttu kohtumisest eemale – lisatud toim.) ning rotatsioonis tuleb muudatusi teha, aga saame hakkama. Tänane ja eilne tuleb endast mööda lasta ja keskenduda sellele, kuidas Saksamaa vastu end kehtestada – see on põhiline ülesanne, mis meil on,“ sõnas peatreener lõpetuseks.

Eesti koondist ootab kohtumine Saksamaaga ees neljapäeval, 12. septembril Eesti aja järgi kell 13.45. Kohtumisele on võimalik kaasa elada BeachSoccerTV vahendusel.

Euroliiga Superfinaali A-alagrupi tulemused:
Hispaania – Saksamaa 5:2
Eesti – Itaalia 2:6
Hispaania – Eesti 5:2

*uudist parandatud 11.09 kell 21.15

Pildil Eesti rannajalgpallikoondise koosseis kohtumises Hispaaniaga. Foto: Jose Manuel Alvarez/BSWW