30

08.2020

20:41

Rannakoondis alistas taas Läti

Eesti rannajalgpallikoondis võõrustas sel nädalavahetusel Sportland Beach Arenal Lätit. Kui eilne kohtumine lõppes Pärnu rannas eestlaste veenva 7:3 ülekaaluga, siis täna selgus kodumeeskonna võit penaltiseerias.

Eesti jäi penaltist neljandal minutil kaotusseisu, kuid võitis tänu Sander Lepiku tabamustele avakolmandiku 2:1. Lepiku penalti viis Eesti juhtima 3:1, kuid juba teise kolmandiku lõpuks oli seis 3:3 viigis ning viimasel kolmandikul ega lisaajal väravaid ei löödud.

Järgnenud penaltiseerias oli Eesti parem 2:0. Seeriat alustas Eesti ning Henry Remmelgas lõi palli väravasse. Järgnevad kolm lööki eksiti, sealhulgas ka meie meeskonna Edwin Stüf. Kolmas ring algas Kevin Sooaluste löögiga, kelle löök kindlustas Eestile võidu.

„Esimesel päeval oli meie mäng enesekindlam – suutsime palli paremini hoida. Vastased tulid välja, suutsime olukordi tekitada, palju jäi löömata. Selge ülekaaluga võit meie poolt,“ sõnas Sander Lepik Beach Soccer Estonia Facebooki vahendusel pärast kahte maavõistlust.

„Teine päev oli kõvem tuul siin, ei suutnud ise nii kindlalt taga mängida, kuidagi rabe oli see mäng ja läks edasi-tagasi jooksmiseks. Kokkuvõttes arvan, et poisid olid tublid, kes kohal olid. Meil oli mitmeid puudujaid vigastuste ja muude põhjuste tõttu. Kõik näitasid sisu ja seda, et tahame mängida ja võita. Kahest mängust kaks võitu ja lähme uuele hooajale suure tuhinaga vastu,“ lisas Lepik.

Eesti koondise koosseis: 1-Roland Rink, 12-Kaspar Kotter, 15-Rauno Nõmmiko, 11-Sander Lepik, 14-Edwin Stüf, 18-Erol Kigaste, 7-Gregor Sedrik, 10-Henry Remmelgas, 16-Kevin Sooaluste, 5-Priit Mäeorg.

Tänasele maavõistlustele eelnes Nõmme Kalju FC – Strong FC (Läti) naiskondade kohtumine, mille kallutasid külalised enda kasuks tulemusega 4:3. Kalju eest lõid värava Laura Usta, Merle Viidebaum ja kapten Carmen Loime. Lisaks esindasid Kalju naiskonda Olga Smirnova, Liisa Usta, Heidi Melis, Marta Staldfeldt ja väravavaht Maarja Virula. Naiskonna peatreeneriks oli Mihkel Naukas.