09

09.2022

13:26

Rannakoondis Prantsusmaa vastu ei saanud

Eesti rannajalgpallikoondis pidas täna, 9. septembril teise kohtumise Euroliiga Superfinaalis, kui Prantsusmaale jäädi alla 3:6. Eestit ootab järgmisena ees 9.-10. koha lahing.

Tasavägiselt alanud kohtumist läksid esmalt juhtima eestlased, kui väravasuul seisnud Kaspar Kotter leidis äärelt Rauno Nõmmiko, kelle söödu vormistas väravaks Sander Lepik. Prantsusmaa poolelt tuli vastus viis minutit hiljem, kui peaga oli täpne Anthony Barbotti ning 1:1 viigiseisul mindi ka vaheajapausile.

Teise kolmandiku alguses oli Eestil suurepärane võimalus taas juhtima minna, kui väravavahiga pääses üks-ühele Ragnar Rump, ent löök läks napilt raamidest mööda. Oma võimaluse lahendasid aga kolmandiku teises pooles hoopis prantslased, kui Jérémy Brul õnnestus pöördelt edukalt löögile minna. Kolmandiku viimased minutid kujunesid eriti sündmusterohkeks: kuigi Ervin Stüf lahendas meisterlikult karistuslöögi, tuues tabloole 2:2 viigi, teenisid prantslased omakorda penalti, mille lahendas kindlalt Jérémy Basquaise.

Viimane kolmandik oli prantslaste jaoks eriti edukas, sest skoori tehti kolmel korral: esimese puhul tuli meeskonnale kasuks Eesti puuriluku jaoks keeruline liivapõrge ning ülejäänud kaks väravat sündisid sisuliselt identsetest olukordadest, kus ääremängijal õnnestus väravavahiga silmitsi pääseda. Eestil õnnestus kohtumine siiski positiivsemal noodil lõpetada, sest viimasel minutil vormistas Rasmus Munskindi tõste peaga väravaks Sander Lepik.

Eesti jaoks jätkub Euroliiga 9.-10. koha mängus, mis peetakse homme, 10. septembril. Kohamängu vastane selgub pärast tänast teise alagrupi kohtumist, kus lähevad vastamisi Saksamaa ja Ukraina.