10

09.2024

21:00

Vapra esituse teinud Eesti rannajalgpallikoondis jäi Euroliiga Superfinaalis Itaaliale alla

Eesti rannajalgpallikoondis mängis täna, 10. septembril oma esimese kohtumise Itaalias toimuvas Euroliiga Superfinaalis, kus mindi vastamisi Itaaliaga. Südikalt esinenud Eesti tunnistas lõpuvile järel vastase 6:2 paremust.

Itaalia alustas kohtumist kiire väravaga, kui teisel sekundil lõi Marco Giordani lahtilöögi järel nahkkera püüdmatult ristnurka. Edu kasvas 9. minutil, kui Itaalia penalti teenis ning Alessandro Remedi selle võimaluse sajaprotsendiliselt lahendas. Eesti eest teenisid avapoolajal parimad võimalused Rasmus Munskind, Erol Kigaste, Kristian Marmor ja Kaspar Kotter – kui viimase löögil oli puurilukk jaol, siis teiste mängijate pealelöögid läksid napilt väravaraamist mööda.

Teisel kolmandiku alguses sai tabamuse kirja Itaalia rannakoondises täna oma 200. mängu pidanud Emmanuele Zurlo. Meeskonnakaaslane leidis täpse sööduga nurgalipu juures seisnud Zurlo, kes nahkkera peaga üle väravajoone saatis. Kohtumise 16. minutil mängis Alessandro D'agostino end oskuslikult kaitsemängijast üle ning kasvatas edu neljale väravale, minut hiljem lisas tabamuse väravavaht Leandro Casapieri. Eesti väravaskoori avas Ragnar Rump 19. minutil: esmalt mängis Marmor end paremalt äärelt pealelöögile, kuid pall jäi värava ette pidama, kust Rump selle enda valdusesse sai ning palli Itaalia puuriluku selja taha saatis.

Viimasel kolmandikul sündis eestlaste õnnetu omavärav, mis taastas vastase viieväravalise edu. Mängu lõpptabamuse kirjutas enda nimele Juhan Lilleorg – Munskind tsenderdas nahkkera värava alla, kust Lilleorg selle väravavahi ja kaitsemängija vahelt väravaks vormistas. Kuigi suurepärase võimaluse teenis ka Sander Lepik, kes peaga löögile pääses, siis täpset tabamust olukorrast ei sündinud ning Eesti tunnistas lõpuvile järel vastase 6:2 paremust.

Koondise peatreener Andreas Aniko rääkis pärast kohtumist, et Eesti mängis kui võrdne võrdsega, kuid otsustavaks sai mängijate individuaalne kvaliteedivahe. „Mängust mulle halba maitset suhu ei jäänud. Mängisime väga hästi, jälgisime oma mänguplaani ja suutsime olukordi luua, aga realiseerimine ei õnnestunud täna nii nagu juulikuises valikmängus Itaalia vastu. Samas on Itaalial individuaalselt head mängijad, kes suutsid oma potentsiaali maksma panna ja väravaid lüüa. Püsisime kaitses küll kaasas ning olime igatepidi mängus sees, aga nad kasutasid lihtsalt oma kvaliteedi pealt enda võimalused ära,“ ütles ta.

Homme kohtub koondis Hispaaniaga, kes on peatreeneri sõnul sarnane Itaaliale. „Hispaanial on kvaliteetsed mängijad, kes mängivad meeskondlikult väga hästi. Vaatame veel, kuidas me nendele vastu läheme, aga oma võimalused meil seal on. Peame rohkem väravavõimalusi tekitama ja julgemalt peale lööma, muidu ei tule neid väravaid mitte kuidagi,“ võttis Aniko oma mõtted kokku.

Hispaania ja Eesti panevad palli mängu kolmapäeval, 11. septembril Eesti aja järgi kell 15.00. Kohtumise otsepilti on võimalik jälgida BeachSoccerTV vahendusel.