20

08.2022

20:48

VIDEO│U15 koondis tunnistas Bulgaaria paremust

Eesti noormeeste U15 koondis jätkas kodust UEFA sõprusturniiri, kui kohtumises Bulgaariaga jäädi vastastele alla 0:4.

Avamängus Leedule nelja väravaga kaotanud Eesti noortekoondis pidi täna vastu võtma sama kaotuse Bulgaaria eakaaslastelt. TNTK staadionil peetud kohtumises püsis seis pikalt väravateta. Külalised suutsid skoori avada 38. minutil, kui Dimitar Mrankovi pealöök leidis läbi Eesti väravavahi Daanil Abramenko käte tee võrku. Vaid kaks minutit hiljem oli Mrankov taas täpne ning viiekasti äärelt sooritatud löök viis Bulgaaria juba kahe väravaga juhtima. Teise 40-minutilise poolaja alguses sai Mrankov vormistada oma kübaratriki ning lõppseisu tõi tabloole 51. minutil Kristiyan Goryanov.

Koondise peatreener Norman Põder tõdes mängujärgses intervjuus, et tänases kohtumises ei olnud mängupilt parimate seas. „Eelmises mängus Leedu vastu võisime olla rahul, sest tekitasime väravavõimalusi. Täna jäime igas nüansis vastasele selgelt alla ja selgelt peeglisse vaatamise koht nii poistel kui ka treeneritel. Peame siit omad järeldused tegema ja edasi minema,” lausus Põder. „Suurim asi, mille peame kaasa võtma, on kaitsefaas. Nii individuaalselt kui ka meeskondlikult see täna kannatas. Teine pool on pallivaldamine. Mängijad peavad aru saama, et sellise vastase vastu peavad kõik tegevused olema väga palju kiiremad ja paremad.”

Tänases päeva esimeses kohtumises läksid vastamisi Moldova ja Leedu. Mängu normaalaeg lõppes 2:2 viigiga ning võitja välja selgitamiseks läks tarvis penaltiseeriat. Seal näitas kindlamat närvi Leedu, kui võttis 5:4 võidu. Vastavalt juhendile teenib penaltiseeria võitja turniiritabelisse kaks punkti ning kaotaja saldosse läheb üks punkt.

Tabelis on kindel liider Bulgaaria, kes on kahe kohtumise järel täiseduga. Leedu on kogunud neli viis punkti ning Moldova on ühe punkti peal. Eesti ei ole senise kahe mänguga punktiarvet avanud.

Turniiri viimane päev on teisipäeval, 23. augustil, kui kell 12.00 kohtuvad Bulgaaria ja Leedu ning kell 17.00 on vastamisi Eesti ja Moldova.