21

01.2023

18:35

U19 saalikoondis jäi dramaatilises mängus Maltale napilt alla

Eesti U19 saalijalgpallikoondis mängis täna, 21. jaanuaril viimase kohtumise EM-valikturniiri eelringis. Dramaatilises kohtumises võitis Eesti küll avapoolaja, ent pidi kokkuvõttes tunnistama Malta nappi 4:3 paremust.

Eesti läks mängu juhtima 5. minutil, kui Raul Männi leidis suurepärase sööduga Roman Bažkovi, kes saatis palli külmanärviliselt võrku. Kümmekond minutit hiljem töötas kahe mängija koostöö taas ning Bažkov tõi tabloole kaheväravalise edu. Vaheajapausi eel õnnestus oma väravatearve avada ka Maltal ning teise poolaja esimese viie minutiga saadeti eestlaste võrku palli veel kolmel korral.

Kaheväravalisest kaotusseisust välja ronimine muutus eestlaste jaoks keeruliseks, sest kahe tabamuse autor Bažkov teenis punase kaardi ning kaks minutit tuli mängida arvulises vähemuses. Mängu lõpus näidati aga punast kaarti ka Malta mängumehele ning minut hiljem vähendas Männi kaotusseisu minimaalseks, ent viigiväravani meeskonnal jõuda ei õnnestunud.

Nii kohtumisest kui kogu turniirist rääkides väljendas koondise peatreener Dmitri Skiperski selgelt pettumust. "Alustasime küll mängu hästi, aga avapoolaja teises pooles olime juba raskustes. Vastane lõi meid oma taktikaga mängust välja. Teisel poolajal näitas Malta, et nad oskavad nii individuaalsed kui meeskondlikud eksimused ära karistada ja lõid kiired kolm väravat. Momendid küll olid, aga mäng oli väga raske. Tegime sel nädalal korralikult tööd, aga tulemus on kahjuks selline," rääkis Skiperski.

EM-valikturniiri eelringis on nii alagrupivõidu kui edasipääsu kindlustanud 6 punkti teeninud Inglismaa, kes läheb turniiri viimases mängus täna kell 18.30 vastamisi 2 punkti kogunud Leeduga. Malta arvele jäi neli punkti, kaks nappi kaotust teeninud Eesti noored kogusid viigimängust Leeduga ühe punkti.