07

09.2024

23:20

Eesti U21 koondis jäi penaltist napilt Iisraelile alla

Eesti noormeeste U21 koondis pidas täna, 7. septembril Ungaris EM-valikmängu. Vastamisi mindi Iisraeliga, kes võitis teise poolaja penaltist mängu 1:0.

Esimene poolaeg kujunes küllaltki sündmustevaeseks ning kummalgi meeskonnal sajaprotsendilisi võimalusi luua ei õnnestunud. Nii Eesti kui Iisraeli noormehed tegutsesid kaitses edukalt ning takistasid kummagi poolt ehitatud rünnakuolukorrad. Eesti koondise üks parimaid momente tekkis 24. mänguminutil, kui nurgalöögi järel õnnestus kapten Tanel Tammikul võitluses pall esiposti sunnata, ent Iisraeli puurilukk oli kohal ja püüdis palli. 40. mänguminutil oli ohtlik episood omakorda Iisraelil, ent Eesti noormehed pallil võrku jõuda ei lubanud.

Mängu teine poolaeg pakkus oluliselt rohkem sündmuseid, kuivõrd mõlemad meeskonnad jahtisid innukalt EM-valiksarjas oma esimest võitu. 51. mänguminutil võttis Eesti tänu Ramol Sillamaa tegutsemisele üles hea vasturünnaku, mille jätkuna proovis Aleksandr Nikoljaev palli värava ette toimetada, ent Iisraeli väravavaht püüdis. Iisrael näitas head teravust 66. mänguminutil, kui Kaur Kivila poole saadeti pall kaugelt ohtlikult teele, ent eestlane sai sõrmed vahele ja tõrjus. Minut hiljem teenis aga vastane penaltilöögi, mille Elad Madmon ka ära kasutas ning viis Iisraeli eduseisu. Vastase värav ning vahetusest sekkunud Aleksandr Šapovalov ja Aleksander Švedovski tõid Eesti mängu uue elu ning initisiatiiv kaldus järgemööda eestlaste poole.

Eriti lubavad momendid tekkisid mängu viimastel minutitel. Kolm minutit enne normaalaja täitumist saatis Kristo Hussar kasti hea tsenderduse, ent ei Švedovskil ega Taaniel Ustal õnnestunud seda võrku toimetada. Veelgi parem olukord tekkis Hussaril endal kolmandal üleminutil, ent tema löögi tõrjus Iisraeli väravavaht.

Eesti kaks parimat võimalust sündisid seitsmendal ja kaheksandal üleminutil. Esimese puhul oli peategelane Šapovalov, kes pääses pärast Daniel Lutsu pikendust väravavahiga üks-ühele, ent taas löök tõrjuti. Minut hiljem jõudis pall lõpuks ka vastase väravasse  Tristan Toomas Teeväli lõi nurgalöögijärgses olukorras palli võrku , aga kohtunik fikseeris suluseisu ja tabamus ei lugenud. Peagi kõlanud lõpuvile tähistas Iisraelile valiksarja esimest võitu.

Eestit ootab septembrikuu teine EM-valikmäng ees teisipäeval, 10. septembril, kui Kadrioru staadionil võõrustatakse Saksamaad. Kohtumine algab kell 19.00, väravad avatakse üks tund varem. Pääsmeid hinnaga 5 eurot saab soetada PiletilevistEJLi veebilehelt ja kohapeal. Mängust näitab otsepilti Soccernet TV.