17

11.2020

20:20

U21 koondis lõpetas valiksarja kaotusega Bulgaariale (lisatud kommentaar)

Eesti U21 koondise jaoks lõppes Sofias EM-valiksari, kus Bulgaariale jäädi alla tulemusega 0:3. Kuueliikmelises alagrupis saavutas Eesti viienda koha.

Eestil oli avapoolaja keskel hea võimalus, kui karistusalajoone lähistel teeniti karistuslöök, kuid kaptenipaela kandnud Markus Poomi soorituse suutis vastaste puurilukk tõrjuda.

Bulgaaria asus mängu juhtima 28. minutil tänu Lachezar Kotevi suurepärasele kauglöögile. Kaks minutit hiljem kahekordistas eduseisu terava nurga alt väravavõrgu leidnud Ertan Tombak, kui Bulgaaria suutis väravaks vormistada paremalt äärelt alanud rünnaku.

Eestil oli suurepärane võimalus 44. minutil lüüa üks värav tagasi, kui Daniel Naumov tõrjus Henri Välja löögi, kuid Sten Reinkort lõi tagasi põrkunud palli värava eest kahjuks üle.

Reinkortil avanes võimalus ka 75. minutil, kui ta sihtis vasaku jala löögiga tagumist nurka, kuid taas oli Naumov ülesannete kõrgusel. Mõned minutid hiljem teenis koondis karistuslöögi, kuid Henri Välja löögi mõnekümnelt meetrilt suutis taas Naumov tõrjuda.

Kuigi Eesti mängis teisel poolajal hästi ja lõi mitmeid võimalusi, nõelas kohtumise lõpus taas Bulgaaria. Zdravko Dimitrovi karistuslöögile sai Karl-Romet Nõmm käed vahele ning võõrustajad teenisid nurgalöögi. Järgnenud tsenderdusest lõi palli peaga väravasse Kaloyan Krastev, kes tegi 88. minutil lõppseisuks 3:0.

Eesti saavutas kuueliikmelises alagrupis viienda koha viie punktiga. Eesti edestas ühe punktiga Lätit. Lõunanaabrid kaotasid täna Poolale 1:3.

Meie alagrupi võitis kümne mänguga 23 punkti teeninud Venemaa. Poola saavutas 20 punktiga teise koha ja Bulgaaria oli 18 punktiga kolmas. Serbia oli 12 punktiga neljas.

„Viimane mäng ja kõik olid tahtmist täis,“ sõnas U21 koondise peatreener Igor Prins pärast mängu. Peatreener ütles, et vastased tegid alguses head survet ja meie mängijad eksisid söötudega. Meeskond polnud kaitsest rünnakutele üleminekutes kõige kindlam ja initsiatiiv läks vastasele. „Suures plaanis mingid käigud õnnestusid. Sten oli suurte keskkaitsjate ees ja mõned pikad pallid suutis ta säilitada. 28. minutil oli suurepärane kauglöök ja teise värava puhul ei saanud me nende jookse kinni. Enne saime nendes olukordades hakkama, aga vigu tuleb sisse.“

Peatreener nõustus, et tänases kohtumises oli Eestil võimalus väravaid lüüa. „Võimalusi on olnud, aga peame õppima neid realiseerima. Ka eelmine mäng Serbia vastu tekkis meil 3-4 võimalust. Peame kaitses rassima ja endal tekivad sellised väiksed olukorrad. Praegu peame nendest võimalustest kinni haarama,“ lisas peatreener.

Valiktsüklile tagasi vaadates oli Prins rahul mängudega Läti vastu, kui lõunanaabrite vastu teeniti kokku neli punkti. „Poisid olid nendes mängudes ise ka julgemad ja ei mõelnud üle. Seal saime suurepäraselt hakkama. Kui mõelda tagasi eelmise aasta mängudele, siis palju oli suureskoorilisi mänge. Lasime endale palju lüüa. Teine ring lasime vähem väravaid. Võib-olla tõesti poisid harjusid selle tempoga. Kui mõelda tagasi esimesele mängule Bulgaaria vastu, siis seal oli momente nelja mängu jagu, aga mingil hetkel kaotasime kontrolli. Lasime individuaalsete eksimuste pealt neli lüüa. Meil on keeruline surve alt välja tulla ja siis ongi keeruline ehitada. Peame maksimumi võtma välja olukordadest, mis tekivad.

Täna oli ju ka paar suurepärast võimalust, aga ühes momendis läks Sten paraku üksi ja teised kutid järele ei jõudnud. Eks ta selline kiiruste vahe on ja selle on vastane maksma pannud. Algusest peale võttis harjumine liiga kaua aega. Kui võrdleme end Lätiga, siis nemad suutsid neid suureskoorilisi kaotuseid vältida ja meil see paraku ei õnnestunud. Aga ma ütlen, et ühtegi etteheidet mul pole. Iga kord mängijad üritasid ja tahtsid, aga jäi puudu,“ ütles Prins.