06

06.2024

21:12

VIDEO | Eesti U21 koondis alistas Soome ja võistleb Balti turniiri finaalis!

Eesti noormeeste U21 koondis läks täna, 6. juunil Kuressaares toimunud Balti turniiri poolfinaalis vastamisi Soome eakaaslastega, kes alistati avapoolaja tabamusest 1:0.

Tasavägiselt alanud mäng kaldus juba esimese kümne minutiga selgelt Eesti poole, kes lõi järjepanu teravaid olukordi. Veerandtunni täitudes olid vägagi ohtlikult positsioonilt korduvalt löögile pääsenud nii Dimitri Jepihhin kui Patrik Kristal, ent skoori avamiseks tuli oodata 21. mänguminutini, kui Tristan Toomas Teevälja vastu sooritatud vea järel saatis Kristal karistuslöögist palli kasti. Kuigi esimene katse palli võrku toimetada luhtus, pääses koondise kapten Tanel Tammik jätkuolukorrast edukalt löögile ning viis meeskonna 1:0 juhtima. Keskkaitsja jaoks oli tegu esimese väravaga Eesti koondise särgis.

Kuigi avapoolajal oli Eestil selgelt rohkem häid olukordi, tekkis kaks head momenti ka Soomel. Vahetult pärast Eesti juhtväravat lõi Naatan Skyttä otse karistuslöögist latti ning raami tabas 44. minuti kontrarünnaku järel ka Kai Meriluoto. Vaheajale siirduti niisiis Eesti eduseisus.

Teisele poolajale tuli Soome vastu selge sooviga viigiväravani jõuda ning Eesti võttis ründetegevuses hoogu maha. Selle võrra tegutseti veelgi innukamalt kaitses ning vastasel valdavalt midagi väga ohtlikku korda saata ei lubatud. Soome parimad võimalused tekkisid mängu viimase kümne minuti jooksul ning neist üks parimaid avanes nurgalöögiks Eesti karistusalasse tõusnud Soome puurilukul, kes katsetas üle puusa lööki, ent Kivila püüdis palli. Lisaks Kivilale tuli lõpuminutitel kolmandat korda eestlastele appi ka värava latt ning kuna pall võrku kordagi ei jõudnud, lõppes mäng Eesti võiduga.

1:0 võiduga kindlustas Eesti U21 koondis koha Balti turniiri finaalis. Värava autori ja koondise kapteni Tanel Tammiku sõnul oli võistkonna edu juures mitu olulist aspekti. Võitluslikkus, intensiivsus ja see, mis me kaitses näitasime. Jah, oli olukordi, kus Soome oli standarditest ohtlik, aga kokkuvõttes sai otsustavaks see tahe, intensiivsus ja töö, mida me näitasime ühtse meeskonnana," ütles Tammik.

Eesti vastane Balti turniiri finaalis on Läti, kes leppis paralleelselt toimunud poolfinaalis normaalajal Leeduga 1:1 viiki ning teenis võidu penaltiseerias. Finaalmäng peetakse pühapäeval, 9. juunil kell 17.00 Kuressaare linnastaadionil. Kohtumisele saab otsepildis kaasa elada Soccernet TV vahendusel. EJLi veebilehel ja Piletilevis on saadaval pääsmed, mis tagavad sissepääsu kõikidele turniiri kohtumistele.

Kolmanda koha omaniku selgitavad samal päeval ja samal staadionil kell 12.00 Soome ja Leedu.

Eesti koondisele võidu toonud värava lõi Tanel Tammik. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee