09

06.2024

19:24

VIDEO | Kahel korral kaotusseisu seljatanud U21 koondist lahutas Balti turniiri võidust penaltiseeria

Eesti noormeeste U21 koondis kohtus täna, 9. juunil Balti turniiri finaalmängus Läti eakaaslastega. Kuigi eestlastel õnnestus kahel korral kaotusseis seljatada, jäi neid turniiri võidukarikast lahutama penaltiseeria.

Mäng algas Eesti jaoks suure ehmatusega, sest juba 4. mänguminutiks vaatas tabloolt vastu lätlaste kaheväravaline eduseis: avaminutil saatis palli võrku Kaspars Anmanis, kolm minutit hiljem oli täpne Glebs Patika. Šokist toibumisele aitas aga suuresti kaasa 9. minutil sündinud olukord, kus Aleksandr Šapovalov sundis kõrge pressi tulemusena vastase puuriluku eksima ning vähendas kaotusseisu üheväravaliseks. Avapoolaja teises pooles initsiatiivi haaranud Eestil õnnestus viimasel minutil viigiseis taastada, sest Šapovalovi vastu tehtud vea järel määratud penalti realiseeris Tristan Toomas Teeväli.

Teine poolaeg kujunes oodatult mõlema meeskonna perspektiivist ründavaks ja emotsionaalseks. Häid võimalusi jagus mõlemale poolele, kuid esimesena jõudis sihini Läti, kui 63. minutil toimetati Eesti karistusalasse tsenderdus ning selle saatis peaga võrku värava ette üksi jäänud Roberts Melkis. Eesti viigiväravat tuli oodata veerand tundi: 79. minutil mängis vahetusest sekkunud Karel Mustmaa end mitmest kaitsjast mööda ning saatis värava eest läbi palli, mille toimetas vastase rikošeti abil võrku Teeväli.

Kuigi mõlemad meeskonnad jahtisid viimasel kümnel minutil innukalt võiduväravat, ei õnnestunud kummalgi selleni jõuda ja niisiis selgitati normaalajal 3:3 viigiga lõppenud finaalis Balti turniiri võitja penaltiseerias. Kahel korral 11 meetri punktilt eksinud Eesti vastu realiseeris Läti kõik löögid ning kindlustas seeläbi võidukarika.

Väga keeruline mäng," ütles kohtumise järel Eesti noormeeste U21 koondise peatreener Sander Post. Tulime raskest seisust välja, ka teisel poolajal, ja lõpus väga valus kaotus. Olime natuke hädas nende jõuliste ründajate ja pikkade pallidega. Oleksime pidanud paremini tegutsema mängu alguses  liiga lihtsalt jäime kaotusseisu. Mis teeb rõõmsaks, on see, et suutsime ise mängida ja kohati ka väga hästi mängida, mängu tagasi tulla ja kolm väravat lüüa," ütles Post, kel jagus kiidusõnu ka turniiril U21 koondise särgis debüüdi teinud mängijate suunas.

U21 Balti turniiril teenis kolmanda koha Soome, kes alistas päeva esimeses mängus Leedu seisuga 2:0.

Noormeeste U21 koondis jätkab sügisel mullu alanud EM-valiksarja, kus on jäänud pidada veel neli mängu: 7. septembril ja 10. oktoobril minnakse vastamisi Iisraeliga, 10. septembril Saksamaaga ning 15. oktoobril võõrustatakse Kosovo eakaaslaseid.

Eesti U21 koondise algkoosseis Balti turniiri finaalis. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee