02.2021

15:14

Eestlased välismaal: Viidas sõlmis lepingu Portugali kõrgliigaklubiga

Möödunud nädalal said Eesti ajakirjanduses teenitult tähelepanu Eesti noored jalgpallurid. Seni Tabasalu JK-d esindanud Sten Jakob Viidas (pildil) sõlmis lepingu Portugali kõrgliigaklubi Vitoria Guimaraesiga.

17-aastane Viidas, kes saab täisealiseks 24. veebruaril, valiti mullu Esiliiga B treenerite poolt liiga kolme parema mängija hulka. Esiliiga B-s jäi tema saldoks 25 mängus 14 väravat. Noortekoondiseid on ta esindanud 13 korral, neist 11 matši tuli U17 koondise ridades, mille särgis õnnestus tal ka üks värav lüüa.

19-aastane Georgi Tunjov on viimasel ajal korduvalt kandnud SPALi noortevõistkonna kaptenipaela. Viimati tema käel kaptenipaela polnud, kuid see ei seganud Narvast pärit noormeest järjekordselt head esitust tegemast, kui SPAL alistas Ascoli eakaaslased 4:0 ning Tunjov andis resultatiivse söödu. Nädala keskel sekkus Tunjov karikamatšis mängu varumeestepingilt ja lõi penaltist värava, kuid tema meeskond kaotas Empolile 1:2. Tunjovist nädala jagu nooremale meeskonnakaaslasele Kristofer Pihtile nädalavahetusel mänguaega ei jagunud, kuid nädalasiseses karikamängus viibis Piht väljakul kogu kohtumise.

17-aastane Oliver Jürgens sekkus Milano Interi 1:1 viigimängus Cagliari vastu vahetusest kohtumise 73. minutil. Nädala keskel kuulus Jürgens meeskonna algkoosseisu, kui karikavõistlustel alistati Crotone 3:0. Karikavõistlustel olid nädala keskel vastamisi ka 16-aastase Martin Vetkali meeskond AS Roma ja 17-aastase väravavahi Kaur Kivila koduklubi Hellas Verona, kui 2:1 võidu võttis Kivila meeskond. Kivila oli postide vahel kogu kohtumise, Vetkal jälgis matši varumeestepingilt. Inter ja Hellas Verona jõudsid seega veerandfinaali, kus neid ootavad ees vastavalt Lazio ja Cagliari.

Primavera kõrgeimas liigas mängib 16 võistkonda ning liiga liidriks on Vetkali koduklubi AS Roma, kes on kogunud kaheksast mängust seitse võitu ja ühe kaotuse ehk teeninud kokku 21 punkti. Teisel kohal on samuti kaheksa mängu pidanud Juventus 16 punktiga, kellest kahe punkti kaugusele jääb seitsmel korral väljakul käinud SPAL. Jürgensi meeskond Inter on seitsmest mängust teenitud 12 punktiga viies ning Interi ja SPALi vahele mahub veel Sampdoria võistkond.

Kivila meeskond Hellas Verona lööb kaasa Campionato Primavera 2 A-grupis ning on seitsmest mängust teenitud 13 punktiga 12 meeskonna konkurentsis neljas. Primavera 2 on jaotatud kaheks 12-liikmeliseks grupiks. Kevadised play-off mängud algavad selles liigas aprillikuus, kuhu pääsevad mõlema alagrupi seitse paremat.

18-aastane Karl Jakob Hein oli Inglismaal Londoni Arsenali U23 võistkonna postide vahel, kui Chelseaga mängiti 2:2 viiki. Liigas, kus pallib 13 meeskonda, on Arsenal 14 mängust teenitud 19 punktiga seitsmes. Pärast viiemängulist võiduseeriat on meeskond nüüd järjepanu viigistanud linnarivaalide vastu, kui jaanuari lõpus kohtuti Tottenham Hotspuriga ja viimati Chelseaga.

Vladislav Kreida, kes liitus hiljuti laenulepingu alusel Rootsi esiliigaklubi Helsingborgiga, sai viimati kaotuse osaliseks, kui mullu kõrgliigas teise koha saavutanud Elfsborgile jäädi alla 0:1. 21-aastane Kreida sai treeningmängus kirja 65 minutit.

Nikita Baranov ja Karmiotissa viigistasid viimati Küprose kõrgliigas 1:1 Apolloniga. Täismängu kirja saanud Baranov nägi, kuidas meeskond asus 69. minutil juhtima, kuid seda valusam oli vastase viigivärav kaheksanda lisaminuti tabamusest. Karmiotissa viimatine võit pärineb APOELi üle 28. detsembrist. Sel kalendriaastal on meeskond kirja saanud neli viiki ja kolm kaotust. Tabelis on meeskond langenud viimasele ehk 14. kohale.