09

09.2024

15:12

Kaks väravat löönud noormeeste U19 koondis sai teise napi kaotuse

Eesti noormeeste U19 koondis võõrustas täna, 9. septembril maavõistlusmängus Tšehhi eakaaslaseid, kellega kohtuti ka kolm päeva tagasi. TNTK staadionil toimunud mäng lõppes vastase 3:2 paremusega.

Sarnaselt kolme päeva taguse kohtumisega algas ka tänane mäng lahtiselt, rünnakutegevuses oli initsiatiiv kergelt Tšehhi käes. Eesti poolelt näitasid korduvalt teravust mitmed mängumehed eesotsas Aleksandr Lohmatoviga, ent löögile esimese 20 minuti jooksul edukalt jõuda ei õnnestunud. Avapoolaja keskpaigast hakkasid teravamad momendid tekkima ka isukalt tegutsenud Eestil, ent väravateni jõudsid hoopis tšehhid: 25. minutil oli täpne Karel Belžik ning 32. minutil saatis palli kauglöögist võrku Dominik Pech.

Kaotusseisu jäämine Eesti hoogu ei pidurdanud ja vahetult pärast tšehhide teist väravat pääses Imre Kartau söödust väravavahiga üks-ühele Matthias Limberg, ent puurilukk sekkus hästi. 37. mänguminutil tõi Limberg siiski eestlased mängu tagasi, realiseerides peaga Sander Tovstiku poolt kasti toimetatud nurgalöögi. Vaheajapausile mindi Tšehhi 2:1 eduseisus.

Teisel poolajal jätkas Eesti heas rütmis  teravust prooviti luua läbi positsioonirünnakute, samal ajal kui eduseisus tahtis Tšehhi nõelata peamiselt läbi vasturünnakute. Teise poolaja esimene lubav moment tekkis Eestil 47. minuti karistuslöögist, kus vahetusest sekkunud Rommi Siht suutis pealli peaga värava poole suunata, ent löök jäi nõrgaks ja väravavaht püüdis. Kaheksa minutit hiljem käis pall latis ja jätkuolukorras proovis peale lüüa Maksimilian Skvortsov, ent löök blokeeriti. 60. mänguminutil jõudis väravani hoopis Tšehhi: Eesti väravasuud kaitsnud Jan Martti Vainula tõrjus hästi Daniel Rusi löögi, ent lahtiseks jäänud palli saatis kindlalt võrku Samuel Pikolon.

Tšehhi kolmanda tabamuse järel läks Eestil oma rütmi taasleidmisega veidi enam aega kui avapoolajal, ent mängu lõpus haarati initsiatiiv suures osas enda kätesse. 78. mänguminutil õnnestus teist korda kaotusseis minimaalseks vähendada ning taaskord osutus edukaks nurgalöögi olukord, kui peaga saatis palli väravasse kaptenipaela kandnud Oscar Pihela. Ka viigiväravast ei jäänud palju puudu ning üks parimaid šansse sellesni jõudmiseks tekkis 85. minutil, kui Romet Nigula hea surve tulemusena sai kaugelt proovida Maksim Kalimullin, ent löök läks napilt mööda. Lõpuvile tähistas niisiis Tšehhi 3:2 võitu.

Eesti noormeeste U19 koondise peatreener Alo Bärengrub sõnas, et nii tänane kui kolme päeva tagune mäng olid ühtmoodi võitluslikud ning pakkusid Eesti noormeestele hea proovikivi. Samuti jagus tal kiidusõnu teisel poolajal nähtu suunas. Tundus juba, et hakkame mängu sisse tagasi saama, aga siis tuli see 3:1 värav. Esimesel poolajal ei saanud me kõike kontrolli alla ja see karistati ära. Endiselt on mul aga heameel, et tuleme selliste hetkedega toime ja isegi kaotusseisus on meil häid võimalusi värava löömiseks. Lõppseis on siiski kaotus ja sellest on kahju," kirjeldas Bärengrub.

Maavõistlusmängudega valmistus U19 koondis novembrikuiseks EM-valikturniiriks, kus kohtutakse Norra, Rootsi ja Gruusia eakaalsastega. "Ütlesin poistele ka ringis, et sellise tasemega mängud meid ees ootavadki. Usun, et see oli hea proovikivi ja samuti võimalus näha erinevaid mängijaid," lisas Bärengrub.

Eesti noormeeste U19 koondise algkoosseis tänases maavõistlusmängus. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee