07

06.2024

20:26

VIDEO | Noormeeste U19 koondis alustas Balti turniiri üleminuti kaotusega Leedule

Eesti noormeeste U19 koondis mängis täna, 7. juunil oma esimese kohtumise Leedus toimuval Balti turniiril, kui vastamisi mindi võõrustajariigi eakaaslastega. Kaotusseisu seljatanud Eesti tunnistas kolmanda üleminuti tabamusest vastase 2:1 paremust.

Eesti jäi kiirelt vastase surve alla ning kohtumise esimene veerandtund kulges enamjaolt eestlaste väljaku poolel. Eesti õnneks olid Leedu noormehed ebatäpsed ning otsustaval momendil oli Eesti puurilukk Jan Martti Vainula oma ülesannete kõrgusel. Paraku muukis Leedu eestlaste kaitseliini ja väravasuu lahti 20. minutil, kui karistuslöögi järel pääses tagapostis peaga löögile Nojus Vytis Audinis.

Tagaajaja rolli jäänud Eesti hakkas koheselt viigiväravat otsima ning esimene suurepärane võimalus tekkis selleks 23. minutil: värava ees pääses löögile Maksim Kalimullin, kuid väravavaht tõrjus. Täpse tabamuseni kulus veel vaid kaks minutit, sest Maksimilian Skvortsovi ja Tony Varjundi hea mängulugemise ja koostöö järel suutis viimane palli võrku saata ning kohtumise viigistada.

Kuigi Eesti jäi kohtumise 28. minutil punase kaardi tõttu ühemängijalisse vähemusse, suutsid eestlased palli vallata ning mingi aja mängu kontrollida. Poolaja lõpuminutid kuulusid küll pigem leedukatele, kuid väravavõrk rohkem ei sahisenud ning vaheajale mindi 1:1 viigiseisul.

Teist kolmveerandtundi alustas vastane jõulisemalt kui Eesti ning surus eestlased oma karistusalasse. Eesti noormehed said survega kenasti hakkama ning tegid eeskujulikku kaitsetööd. Eesti omas ise ka poolvõimalusi, kuid ühtegi neist realiseerida ei suudetud. Poolaja parima võimaluse tekitas 61. minutil Gregor Rõivassepp, kuid viimase pealelöök lendas vastase väravavahile otse sülle.

Mängijalises enamuses rünnanud Leedule pakuti olukordi rohkem, kuid rünnakute lõpetamisel kiputi kiirustama – nii seisis normaalaja lõpuks tablool endiselt viigiseis. Leedukad pöörasid viigitulemuse võiduks alles kohtumise kolmandal üleminutil, kui nurgalöögi järel toimetas palli väravasse Adrian Lickunas.

Eesti noormeeste U19 koondist ootab järgmine Balti turniiri mäng ees pühapäeval, 9. juunil, kui vastamisi minnakse Läti eakaaslastega. Kohtumise avavile kõlab kell 18.00, mängule on võimalik kaasa elada Futbolas TV vahendusel.

Pildil Eesti noormeeste U19 koondise algkoosseis kohtumises Leeduga. Foto: Eesti Jalgpalli Liit