06

09.2024

20:56

Noormeeste U19 koondis läks juhtima, ent kaotas Tšehhile viimase minuti väravast

Eesti noormeeste U19 koondis kohtus täna, 6. septembril maavõistlusmängus Tšehhi eakaaslastega. Eesti asus mängu küll juhtima, ent pidi hilise tabamuse järel tunnistama vastase nappi 2:1 paremust.

Mängu avapoolajal oli selgelt edukam meeskond Tšehhi, kes valdas palli ja näitas ründetegevuses teravust. Korduvalt pandi proovile Eesti väravasuud kaitsnud Silver Rebane, ent puurilukk näitas enesekindlust ning tõrjust efektselt 10. minutil Vojtech Hranoš terava kauglöögi. Avapoolaja keskpaigas hakkas ka Eesti rünnakutel häid käike leidma ning läbimurdele olid lähedal Ander-Joosep Kose ja Tony Varjund. Parim moment tekkis 30. minutil, kui Kose kasutas edukalt ära vastase kaitsja ebaõnnestunud puute ning pääses väravavahiga üks-ühele, ent löök blokeeriti. Avapoolaja lõppu domineerisid taas tšehhid, kuid Eesti kaitsjad ja väravavaht tegutsesid kindlalt ja vaheajale mindi väravateta viigiseisul.

Eesti valdas teisel kolmveerandtunnil rohkem palli, tänu millele oli ka mängutempo varasemast oluliselt kiirem. See pakkus Eestile vastase väljakupoolel ohtlikke võimalusi, millest 55. minutil üks ka realiseeriti. Ander-Joosep Kose, Airon Kollo ja Maksim Kalimullini suurepärase söödukombinatsiooni tulemusel pääses viimane värava ees tulemuslikult löögile. Vähem kui kümne minuti pärast oli Eesti meeskonnal võimalus eduseisu kasvatada, kui Aleksandr Lohmatov mängis oskuslikult kaitsemängija üle ning läks ise ka pealelöögile, kuid löögihetkel jäi nurk liiga teravaks ja puurilukk oskas valmis olla. Kasutamata võimalus andis kohe vastasele võimaluse viigistamiseks: vahetusest sekkunud Jan Feit suunas nahkkera kindlalt ristnurka.

Eesti katsetas eduväravat leida mitmete tsenderduste järel, kuid paraku polnud karistusalas kedagi, kes palli raami suunaks või olid Tšehhi kaitsemängijad oma ülesannete kõrgusel. Kohtumise 88. minutil tabas üht tsenderdust lubavalt vahetusest sekkunud August Kamarin Wagner, kuid paraku võttis pall Tšehhi mängijast rikošeti ning lendas väravast eemale.

Tšehhi kirjutas võidutabamuse enda nimele normaalaja viimasel minutil, kui kiirrünnaku tulemusel murti Eesti karistusalasse ning Dominik Pech saatis nahkkera kindlalt puuriluku selja taha. Lähedal oli ka vastase kolmas tabamus, kui Petr Zika kolmandal lisaminutil latti ragistas, kuid väravat sellest olukorrast ei sündinud ning lõpuvile järel teenis Tšehhi napi 2:1 võidu.

Eesti noormeeste U19 koondise peatreener Alo Bärengrub jäi lõppkokkuvõttes mängus nähtuga rahule ning tõi esile rünnakumomendid, mis tekkisid pallivõitude ja kiirete üleminekute järel. Algul olime rohkem surve all, aga mänguplaan ja idee läks selles suunas nagu me tahtsime. Kaotusest ja lõpus löödud väravast on kahju, aga arvan, et meil ei ole midagi häbeneda  tegime väga korraliku lahingu. Neid poisse, kes ootavad ja tahavad oma võimalust saada, on palju ja konkurents on tugev. Asjad liiguvad õiges suunas," ütles peatreener.

Eesti ja Tšehhi kohtuvad taas esmaspäeval, 9. septembril kell 13.00. TNTK staadionil toimuvast kohtumisest vahendab otsepilti jalgpall.ee, pääsmed on saadaval Piletilevis ja EJLi veebilehel.

Eesti noormeeste U19 koondise algkoosseis tänases maavõistlusmängus. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee