09

06.2024

20:38

VIDEO | Noormeeste U19 koondis lõpetas Balti turniiri võiduga Läti üle

Eesti noormeeste U19 koondis pidas täna, 9. juunil teise mängu traditsioonilisel Balti turniiril, kui vastamisi mindi Läti eakaaslastega. Eesti noormehed teenisid kohtumisest 2:1 võidu.

Küllaltki tasavägisel avapoolajal näitas kohati enam ründeteravust Läti, ent omad head võimalused tekkisid ka Eestil. Väga lubav episood leidis aset 11. ja 12. mänguminutil: kõigepealt jõudis nurgalöögijärgses olukorras lähedale Sigvard Suppi, järgmises olukorras pääses kõrge surve tulemusena kaugelt löögile Ander-Joosep Kose. Kui nende momentide puhul hoidis Läti puurilukk skoori avamata, siis 31. mänguminutil läks Eesti juhtima: meeskonna kasutada oli nurgalöök ning kuigi esimesel katsel palli värava poole suunata ei õnnestunud, saatis Roland Lukas teisest lainest võimsa löögiga palli võrku. Vaheajapausile siirduti siiski viigiseisus, sest seitse minutit hiljem avas lätlaste väravate arve Daniels Radzenieks.

Teist poolaega alustas Eesti hästi ning teenitult asuti mängu 56. minutil ka juhtima: kõrge surve tulemusena rööviti Läti kaitsja jalalt pall ning Maksim Kalimullin mängis hea sööduga löögile Ander-Joosep Kose, kes ei jätnud võimalust kasutamata. Eesti tegutses mängu lõpuni südikalt ning jätkas seejuures vastasele kõrge surve avaldamisega, otsides ühelt poolt turniiritabelit silmas pidades väravate lisa ning nurjates teisalt sellega lätlaste võimalused positsioonirünnakute üles ehitamiseks. Rohkem kumbki meeskond väravaid ei löönud ning Eesti alustab teekonda tagasi kodumaale 2:1 võiduga.

Kuna Läti jaoks oli kohtumine Eestiga turniiri esimene  Leeduga minnakse vastamisi 11. juunil –, ei olnud Eesti U19 koondise peatreener Alo Bärengrubi sõnul vastase mänguplaanist kohtumise eel head ülevaadet. Esimesel poolajal pidime päris palju koordineerima, sest vastane mängis kolmese kaitseliiniga ning meie ettevalmistus oli sellest veidi erinev. Sellegipoolest suutime enda põhimõtetest kinni pidada ja kohanesime võrdlemisi hästi. Huvitav ja tõsiselt kaasahaarav mäng ja turniir oli meil siin!" sõnas Bärengrub.

Bärengrubi sõnul oli ka eduseisus riskide võtmise otsuse taga soov oma šansse karika teenimiseks tõsta. Tahtsime saavutada väravate arvult võimalikult suurt edu, et jääda siis lootma Läti ja Leedu omavahelisele mängule ning turniir võita. See, et me olime valmis võitlema ka millegi enama nimel, näitab poistes tahtmist ja sisu. Seda, mis meile lõpuks kätte jääb, näitab viimane mäng."

Bärengrub kinnitas, et äsja Balti turniiril osalenud noormeestes näeb ta potentsiaali, isu ja tahet. Seda näitasid ka need kaks mängu. Loomulikult tuleb teinekord tagasilööke, aga nii nagu ma meeskonnale ütlesin, oleme me nii heas kui halvas kõik koos ja ma usun, et see meeskond on selle koha pealt väga tugev."

Eesti saldoks Balti turniiril jäi võit Läti üle ja napp, üleminutitel saadud 1:2 kaotus Leedule. Peame toime tulema erinevate mänguliste situatsioonidega. Suur asi, mida siit kaasa võtta, on tarkus ja oskus esimesest mängust Leeduga, kus me olime enamus ajast väljakul vähemuses  ka siis tuleb uskuda ja mõelda käikude peale, mille abil midagi lisaks kätte saada. See mentaliteet, tahe ja sisu, mida me siin suutsime näidata, on väga positiivne," ütles Bärengrub lõpetuseks.

Eesti noormeeste U19 koondist ootab sügisel ees EM-valikturniir, kus minnakse vastamisi Norra, Rootsi ja Gruusia eakaaslastega.

Pildil Eesti koondise avavärava autor Roland Lukas turniiri esimeses mängus Leeduga. Foto: Leedu jalgpalliliit