16

11.2022

14:29

VIDEO│Noormeeste U19 koondis sai Slovakkialt napi kaotuse

Eesti noormeeste U19 koondis pidas täna maavõistluse Slovakkiaga ning pidi tunnistama külaliste minimaalset 1:0 paremust.

Mõlemad noortekoondised mängisid hästi septembris peetud EM-valikturniiril ja kindlustasid pääsu järgmise aasta kevadel toimuvasse Eliitringi.

Sportland Arenal toimunud kohtumine algas külaliste survega ja mitmel korral pääseti ohtlikult ka eestlaste karistusalasse, ent esialgu võimalused vilja ei kandnud. Mängu 38. minutil said slovakid korduvalt löögile, ent need üritused blokeeriti järjest Eesti mängijate poolt. Eestil õnnestus paaril juhul ka ise kiirrünnak üles võtta, ent ohtlikke võimalusi nendest tekitada ei suudetud. Vaheajapausile suunduti väravateta viigiseisul.

Kohe teise poolajal alguses avas Slovakkia siiski mänguskoori, kui 48. minutil vasakust äärest tulnud tsenderdusele pani õnnetult jala vahele poolajapausil vahetusest sekkunud Andreas Kaevats. Teisel kolmveerandtunnil elavnes ka Eesti mäng ja potentsiaalseid väravavõimalusi tekkis võrreldes avapoolajaga rohkem. Viimase veerandtunni alguses avanes ometigi külalistel šanss eduseisus suurendada, kui eestlaste söödueksimuse järel pääses Mikulaš Demjanovic löögile, ent Eesti kaitsja Mihhail Kolobov blokeeris löögi peaga joonelt ja jätkuolukorras tegi head tõrjetööd Ott Nõmm.

Koondise peatreener Alo Bärengrub sõnas Soccernetile antud  intervjuus, et tänases kohtumises prooviti tavapärasemast veidi erinevaid lähenemisi ja üldiselt võis mängupildiga rahule jääda. „Tuleb mõelda märtsikuu ja Eliitringi peale ning peame seda silmas pidades oma taktikalisi lahendusi laiendama. Kui ma näen, et meil on mängijate valik korralik ja eriti keskkaitsjate kohapealt. See annab võimaluse proovida kolme keskkaitsja lahendust. Täna esimest korda ka seda süsteemi proovisime. Nägin seal palju positiivset. Kas ja kuidas edasi, seda näitab aeg,” lausus Bärengrub.

Teist korda kohtuvad samad koondised reedel, 18. novembril kell 12.00 taas Sportland Arenal. Mängu otsepilti näeb Soccernet TV vahendusel.