21

05.2026

09:58

4 PÄEVA FINAALTURNIIRINI | Eesti värvub noormeeste U17 turniiri värvidesse

Esmaspäeval kõlab avavile aasta suurimale jalgpallipeole, kui Tallinnas ja Rakveres algab UEFA U17 EM-finaalturniir. 25. maist kuni 7. juunini toimuvat turniiri tutvustatakse üle Eesti erineval moel.

Noormeeste U17 EM-finaalturniiri võõrustavad Tallinn ja Rakvere, mille linnapilti kaunistavad suurturniiri teemalised reklaamid. Välimeedias tutvustatakse turniiri ligi 500 reklaampinnal, sealhulgas linnaekraanidel, bussipeatustes, kaubanduskeskustes, Sportlandi ja Rimi kauplustes ning MyFitnessi spordiklubides üle Eesti. Lisaks saab turniiri tutvustusi kuulda raadiotes ning näha telekanalites ja erinevatel digipindadel.

Ka A. Le Coq Arena on saanud uue ilme nii staadioni sees kui välialadel: turniiri teemalised kujundused katavad väravaid ning sisemised reklaampinnad on kujundatud turniiri ametlikes toonides.

Kodusel noormeeste U17 EM-finaalturniiril selgitavad tulevikulootused kaheksast riigist tänavuse Euroopa meistri. Esmakordselt EM-finaalturniiril osalev Eesti U17 vanuseklassi noormeeste koondis kuulub A-alagruppi, kus peetakse kohtumisi A. Le Coq Arenal ja Rakvere linnastaadionil. Samasse alagruppi kuuluvad veel Belgia, Horvaatia ja Hispaania. B-alagrupp asub alagrupifaasis võistlema nii Kadrioru staadionil kui Kalevi Keskstaadionil. Gruppi kuuluvad Montenegro, Prantsusmaa, Itaalia ja Taani.

Turniiri ajakava:

A-alagrupp

25. mai kell 14.30: Horvaatia – Belgia, Rakvere linnastaadion, UEFA.tv
25. mai kell 20.00: Eesti – Hispaania, A. Le Coq Arena, UEFA.tv ja Soccernet TV
28. mai kell 14.30: Belgia – Hispaania, Rakvere linnastaadion, UEFA.tv
28. mai kell 19.00: Eesti – Horvaatia, A. Le Coq Arena, UEFA.tv ja Soccernet TV
31. mai kell 14.30: Hispaania – Horvaatia, Rakvere linnastaadion, UEFA.tv
31. mai kell 14.30: Belgia – Eesti, A. Le Coq Arena, UEFA.tv ja Soccernet TV

B-alagrupp

26. mai kell 14.30: Itaalia – Prantsusmaa, Kalevi keskstaadion, UEFA.tv
26. mai kell 19.00: Montenegro – Taani, Kadrioru staadion, UEFA.tv
29. mai kell 14.30: Montenegro – Itaalia, Kalevi keskstaadion, UEFA.tv
29. mai kell 19.00: Prantsusmaa – Taani, Kadrioru staadion UEFA.tv
1. juuni kell 14.30: Taani – Itaalia, Kalevi keskstaadion, UEFA.tv
1. juuni kell 14.30: Prantsusmaa – Montenegro, Kadrioru staadion, UEFA.tv

4. juuni kell 14.30: I poolfinaal, Kadrioru staadion, UEFA.tv (Eesti osalusel ka Soccernet TV)
4. juuni kell 20.00: II poolfinaal, A. Le Coq Arena, UEFA.tv (Eesti osalusel ka Soccernet TV)
7. juuni kell 20.00: finaal, A. Le Coq Arena, UEFA.tv ja Soccernet TV

Alagrupifaasis kohtuvad koondised omavahel korra ning poolfinaalidesse pääsevad edasi mõlema alagrupi kaks parimat. Tänavune Euroopa meister selgub 7. juunil toimuvas suurejoonelises finaalis, mis peetakse A. Le Coq Arenal. Suure spordipeo kohta on võimalik lisainfot lugeda turniiri ametlikult kodulehelt.

Alagrupimängude piletid maksavad 5 eurot, poolfinaali eest tuleb välja käia 7 ning finaalmängu pääsme eest 10 eurot. Turniiripass on saadaval 20 euroga. Pileteid saab soetada Piletilevist ja Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt.

Turniiri tutvustust on märgata ka kaubanduskeskustes. Foto: erakogu

Peatoetaja

  • LHV

Suurtoetajad

  • Nike
  • A. Le Coq
  • Rimi
  • VivatBet

Toetajad

  • Ramirent
  • FIFAA
  • Taisto
  • MyFitness
  • Krausberg
  • Spordihooldus
  • Eskaro
  • Corny
  • Ferroline Group
  • Euronics
  • Sportland

Turvapartner

  • ProSecurity Partner

Meediapartnerid

  • ERR
  • Õhtuleht
  • Soccernet
  • JALKA
  • MIND Media

Partnerid

  • UEFA
  • FIFA
  • Kultuuriministeerium
  • Tallinn
  • EOK
  • Integratsioon
  • CSCF

Sotsiaalpartnerid

  • SPIN
  • SOS Lasteküla