29

10.2022

16:12

Noormeeste U17 koondis kaotas suurelt Taanile

Eesti noormeeste U17 koondis jätkas täna Rumeenias toimuvat EM-valikturniiri, kui Taani eakaaslased lõid mõlemal poolajal löödi neli vastuseta väravat ning eestlastel tuli vastu võtta 0:8 kaotus.

Esimeses mängus Belgiale 1:4 alla jäänud Eesti jäi täna varakult tagaajaja rolli, kui viiendal minutil sai jala valgeks Amin Chiakha. Pärast seda said ka eestlased paaril korral löögile, ent need üritused blokeeriti vastaste poolt. Rasked hetked saabusid veidi enne pooltunni saabumist, kui Chiakha oli täpne nii 27. kui ka 28. minutil ja viis taanlased juba kolme väravaga juhtima. Vaheajapausile läks Eesti veelgi suuremasse kaotusseisu, kui resultatiivne oli Tobias Lund Jensen.

Kohe teise poolaja alguses sai Eesti külma duši osaliseks, sest esimesel minutil tegi skoori Christian Jørgensen. Eestlastel õnnestus paaril korral ka vastaste väravavaht tõrjetööle sundida, ent sellele vaatamata olid taanlased siiski need, kes jälle väravavõrku sahistasid. 62. minutil oli täpne vahetusest sekkunud Max Albæk Andersen. Mängu lõpp muutus veelgi raskemaks, kui Sebastian Biller Mikkelsen lõi värava 87. minutil ja vormistas lõppseisu 89. minuti penaltist. Taani näitas terve mängu lõikes väga head realiseerimisprotsenti, kui 13 raamilöögist suudeti väravaks lüüa lausa kaheksa.

Koondise peatreener Ats Sillaste tunnistas, et tänast mänguplaani ei õnnestunud ellu viia. „Taktikalises plaanis mängisime kaitsest lähtuvalt ja lootsime vasturünnakutel vastasele ohtu tekitada. Paraku ei õnnestunud see ootuspäraselt. Kohati võis ees jääda pressing kehvaks ja äärtel ei suutnud taanlasi pidama saada. Pallid jõudsid liiga lihtsalt meie karistusalasse. Väikese vahega löödud teine ja kolmas värav murdsid meid. Teisel poolajal oli eesmärgiks hoida taga null, kuid ka see ei õnnestunud. Suutsime mingites momentides võrdsemalt mängida ja palli hoida, aga ainult siis kui mängutempo rauges. Peame kiirelt end koguma ja leidma taas selle südikuse, mis Belgiaga mängus meil olemas oli. Muidu läheb ka Rumeeniaga raskeks,” lausus Sillaste.

Taani kerkis võiduga alagrupiliidriks, kui kahe mängu järel ollakse täiseduga. Nende järel tulevad kolme punktiga Belgia ja punktideta Rumeenia, kes lähevad vastamisi täna kell 18.00. Sarnaselt miniturniiri võõrustajale Rumeeniale pole ka Eesti seni punktiarvet avanud. Omavaheline mäng ootab ees teisipäeval, 1. novembril kell 16.00.