26

10.2022

16:51

Noormeeste U17 koondis lõi Belgiale värava, kuid pidi kaotust tunnistama

Eesti noormeeste U17 koondis alustas täna, 26. oktoobril Rumeenias toimuvat EM-valikturniiri. Belgia eakaaslaste vastu oldi veel kümme minutit enne normaalaja lõppu minimaalses kaotusseisus, ent lõpuvile kõlades olid tablool vastaste 4:1 võidunumbrid.

Esimesel poolajal oli numbriliselt initsiatiiv vastaste poole kindlalt kaldu, kui raamidesse jõudis viis pealelööki eestlaste ühe vastu. Belglaste surve tasus ennast ära 39. minutil, kui skoori tegi vastaste kaitsja Gilles De Meyer.

Teisel poolajal nõelasid esimesena taas belglased. Nurgalöögist tulnud palli suunas 63. minutil väravasse taas kaitsemängija Matheo Gerard ja tegi seisuks 2:0. Mängu lõppfaas kujunes sündmusterohkeks, kui 78. minutil vähendas Maksim Kalimullin eestlaste kaotusseisu minimaalseks. Kaua see seis tablool siiski ei püsinud, sest neli minutit hiljem oli Belgia poolelt täpne vahetusest sekkunud Raphael Di Matteo. Kõigest viis minutit hiljem sündis mängu lõppseis, kui Eesti väravas seisnud Silver Rebane eksis karistusalas määruste vastu. Sellele järgnenud penalti õnnestus Rebasel esmalt tõrjuda, kuid tagasipõrkunud palli saatis Rayane Bounida siiski väravasse.

„Analüüsides Belgia viimaseid kohtumisi Iisraeli, Saksamaa ja Uruguayga, oli näha, et nad tahavad mänge domineerida. Samas teadsime, et kiirete vasturünnakutega on võimalik midagi välja pigistada. Esimesel poolajal meil kahjuks need momendid nii hästi välja ei tulnud. Kaitses püsisime küll korralikult ja tänu Markus Johannes Leivategija pikkadele autidele tekitasime nende karistusalas pahandust. Paraku lõid nad poolaja lõpu eel terava nurga alt juhtvärava,” kirjeldas koondise peatreener Ats Sillaste avapoolaega.

„Teisele poolajale läksime siiski positiivselt vastu, aga kahjuks lõid nad nurgalöögist oma teise värava. Lisaks olid nad veel mitmel korral nurgalöökidest väga ohtlikud. Õnneks suutsime ise kiirrünnakul resultatiivsed olla. Patrik Kristali hea sööt leidis kaitseliini selja taga Andrei Kalimullini, kes lõpetas rünnaku väga hästi. Kohe pärast väravat oli meil veel moment, kus oli hea võimalus viigistada, aga kahjuks ei õnnestunud. Kaotusseis meid kindlasti ei rahuldanud, tõstsime võistkonna kõrgemale, et viigiväravat jahtida, aga Belgia on vasturünnakutes ka hea. Mingites momentides jäime pressinguga veidi hiljaks ja seal otsustatigi mäng ära. Kokkuvõttes on mängijatel pea püsti ja kahetseda pole midagi. Valmistume nüüd nii hästi kui võimalik Taaniga mänguks ja loodame paremat tulemust,” lausus Sillaste.

Taaniga kohtub Eesti laupäeval, 29. oktoobril kell 13.00. Miniturniiri viimane mäng peetakse teisipäeval, 1. novembril, kui kell 16.00 on vastaseks Rumeenia.

Valiksarjast võtab osa 52 riiki, kes on jagatud 13 alagruppi. Edasi eliitringi pääsevad iga alagrupi kaks paremat ja lisaks neli parimat kolmanda koha omanikku. Seal liituvad nendega edetabeli kaks paremat koondist Holland ja Hispaania. Finaalturniir toimub 2023. aasta mais ja juunis, kus on võõrustajana juba koha teeninud Ungari.