16

09.2022

16:59

Noormeeste U16 koondis tunnistas Saksimaa nappi paremust

Kolmapäeval TNTK staadionil väravaterohkes kohtumises Saksimaa eakaaslasi võitnud Eesti U16 koondis lõi ka täna kolm väravat, ent jäi samadele vastastele alla 3:4.

Võistkondade vastastikusel kokkuleppel oli tänases kohtumises mänguaeg 3x30 minutit ning kasutati edasi-tagasi vahetusi.

Võrreldes kolmapäevase vastasseisuga tegi Eesti täna algkoosseisus üheksa vahetust, et anda võimalusi eelmises kohtumises vahetusest sekkunud mängijatele. Esimesel kolmandikul oli mõlemal poolel häid šansse skoori avamiseks, kuid sihile jõudsid külalised. Mängu üheksandal minutil määrati Eesti vastu karistusalas käega mängimise eest penalti. Seda asus lööma Tim Jahn, kelle esimene üritus läks sisse, ent löök läks kordamisele, sest vastased liikusid liiga vara karistusalasse. Teisel katsel sai küll Daniel George Brereton näpud vahele, kui pall läks siiski sisse. Esimese kolmandiku lõpus suurendas Liam Bränning Saksimaa eduseisu.

Eesti suutis teise kolmandiku alguses kaotusseisu vähendada, kui Jakob Puu pääses hea läbisöödu järel väravavahiga silmitsi ja sai jala valgeks. Mõned minutid hiljem oli taas täpne Saksimaa, kui Eesti kaitsjad jäid oma karistusala lähistel alla kahevõitlustes ning Noah Wagneri löök leidis tee võrku. Külaliste seis läks veelgi kindlamaks, kui skoori tegi esimeses mängus omavärava kirja saanud David Belyavskiy, kasutades ära eestlaste karistusalas tekkinud segaduse.

Viimase kolmandiku eel tegi Eesti ohtralt vahetusi, tuues teiste seas sisse avakohtumises resultatiivsed olnud mängijad. Initsiatiiv kaldus võõrustajate kätte ning veerand tundi enne lõppu jõudis Eesti oma teise tabamuseni. Patrik Kristali löögi suutis vastaste väravas seisnud Theo Kretschmer küll tõrjuda, ent tagasi põrkunud palli virutas võrku Mait Eenmaa. Kümme minutit enne lõpuvilet teenis Eesti penalti, kui Kretschmer tõmbas karistusalas maha Aleksandr Lohmatovi, kes ise ka löögi realiseeris, vähendades kaotusseisu minimaalseks. Viigiseisu püüdmise muutis keerulisemaks asjaolu, et minut pärast väravat jäi Eesti arvulisse vähemusse kuna Jevgeni Tšernjakov teenis teise kollase kaardi. Rohkem tabamusi mängus ei sündinud ning

Eesti U16 koondist ootavad oktoobris ees sõprusturniiri kohtumised Soomes, kus 6. oktoobril mängitakse Põhja-Iirimaaga ja 7. oktoobril minnakse vastamisi võõrustajatega.