27

09.2024

15:23

VIDEO | Noormeeste U16 koondis tunnistas viigilise avapoolaja järel Soome paremust

Eesti noormeeste U16 koondis pidas täna, 27. septembril teise ja ühtlasi viimase mängu kodusel sõprusturniiril. Kohtumises Soomega võttis külalismeeskond teise kolmveerandtunni väravatest 3:0 võidu.

Eesti ja Soome noortekoondiste vahelise kohtumise avapoolaeg kujunes tasavägiseks, kusjuures paremad võimalused värava löömiseks tekkisid Eestil. Esimese kümne mänguminuti jooksul jõudis Soome kahel korral terava karitusala läbistanud tsenderduseni, millele ei saanud jalga vahele ei Eesti ega Soome mängijad. 8. minutil oli Eestil suurepärane võimalus juhtima minna: pika sööduga pääses Ako Henno Kõrre kiirelt kontrarünnakusse ning proovis ära kasutada olukorda, kus Soome väravavaht oli rünnakuga kaasa tõusnud, ent löök läks üle raamide.

Avapoolaja kolm parimat momenti kuulusid kaptenipaela kandnud Andero Kaaresele. 20. minutil pääses ta karistusalas küllaltki terava nurga alt löögile, ent väravavahi rikošett suunas palli väravast eemale. Veerand tundi hiljem lõikas Roven Juhanson suurepäraselt soomlaste söödu vahelt ning mängis Kaarese väravavahiga üks-ühele, ent löök läks napilt mööda. Üleminutitel sai ründaja taas proovida Robert Mihhalevski pika söödu järel, kuid väravavaht tõrjus taas.

Teisele poolajale, mis algas samuti tasavägiselt, tulid meeskonnad vastu 0:0 viigilt. Esimese veerandtunni jooksul oli initisiatiivikam pool Eesti, näidates enim teravus kontrarünnakutel, ent väravat nendest lüüa ei õnnestunud. 67. minutil sai Soome läbi kerge õnne juhtseisu enda kätesse: Eesti puurisuud kaitsnud Harly Ollin sai Jay De Nascimento löögile käed vahele, ent pall lendas pärast tõrjet siiski raamidesse. Eesti reageeris kaotusseisu jäämisele kõrge survega, aga väravat see paraku ei toonud.

Soome tõi mängu murrangu 78. minutil, lüües oma teise värva. Olukord sai alguse küljesisseviskest, mille järel mängis Tarmo Kuusniemi meeskonnakaaslase Rasmus Mendolini sööduga heasse löögipositsiooni. 0:2 kaotusseisu järel Eesti noormehed head mängurütmi enam ei leidnud ning lõppseisu otsustas kolm minutit enne normaalaja lõppu Nascimento. Ründaja võinuks vormistada ka kübaratriki, kui sai 89. minutil võimaluse lüüa penalti, ent Ollin näitas suurepärast tõrjet.

Kohtumise tipphetked:

Eesti noormeeste U16 koondise peatreener Marko Pärnpuu sõnul tõid soomlastele täna edu teisel poolajal vahetuste näol tehtud head käigud. Oleksime esimese poolajaga võinud endale edu tekitada, momente oli selleks piisavalt. 0:3 päris hästi kogu mängu ei peegelda. Mängisime teise väravani hea mängu ja poisid tegid väljakul seda, mille olime läbi rääkinud ja kokku leppinud. Meil oli julgus palliga taga mängida ja samas ka õigetel hetkedel pikemaga ette käiku otsida. Selle pealt tuli eriti esimesel poolajal momente ka," kirjeldas peatreener. Kaks kolmandikku mängust püsisime kenasti mängus ja ei olnud kindlasti nõrgemad  võib-olla isegi grammi võrra paremad , aga nemad lõid ära ja meie mitte ning see oli otsustav."

Soome teenis turniiril kaks võitu: kolmapäeval, 25. septembril alistati Põhja-Iirimaa seisuga 3:1. Eesti ja Põhja-Iirimaa leppisid nädala alguses omavahelises mängus 1:1 viiki. Põhja-Iirimaalt saime tulemuse mitte nii hea mänguga, Soomele kaotasime oluliselt parema mänguga  veidi paradoksaalne. Oli hea ja pikk laager, kus tahtsime oma ideid realiseerida. Samas on tegemist U16 koondisega ning oma asjade paika saamine võtab veel aega," ütles Pärnpuu lõpetuseks.