20

08.2024

16:11

VIDEO | Eesti noormeeste U16 koondis leppis Lõuna-Soome eakaaslastega viiki

Eesti noormeeste U16 koondis pidas täna, 20. augustil TNTK staadionil mitteametliku maavõistlusmängu Lõuna-Soomega, mis lõppes 1:1 viigiga.

Mäng algas mõlema meeskonna vaatest küllaltki lahtiselt, kui liigseid riske rünnakul ega kaitses ei võetud. Siiski hakkas aegamisi initsiatiiv rohkem Eesti poole kalduma ning igati teenitult asutigi 17. mänguminutil juhtima. Resultatiivselt lõppenud rünnaku algatas Nikita Ingelmanni pikk sööt, millele järgnenud olukorras ei õnnestunud soomlastel palli kastist turvaliselt välja toimetada ning Karel Isok ei jätnud tekkinud võimalust kasutamata. Eestlaste juhtvärava järel liialt ohtlikke võimalusi kummalgi poolel ei tekkinud, küll aga tabas Lõuna-Soome nurgalöögijärgses olukorras eestlaste värava latti.

Kui avapoolajal oli selgelt edukam Eesti, siis teisel poolajal ei õnnestunud rohkelt vahetusi teinud kodumeeskonnal esimesele kolmveerandtunnile omaselt palli vallata ja mängutempot dikteerida. Lõuna-Soome tegutses seevastu oluliselt isukamalt ning jõudiski 58. minutil viigiväravani, kui Eesti noormeestel tekkis oma karistusalas palli klaarimisel ebakõla ning Lucas Helander toimetas palli võrku. Viigiväravale järgnenud 20 minuti jooksul tegutses Eesti aga kaitses piisavalt kindlalt ning mõnel korral prooviti vasturünnakutest ka teravust näidata, ent rohkem väravaid kohtumises ei sündinud ning Lõuna-Soomega lepiti niisiis sõbralikult viiki.

Kohtumise tipphetked:

Eesti noormeeste U16 koondise peatreener Marko Pärnpuu ütles mängu järel, et kuigi tulemusega võib täna rahule jääda, jättis mängupilt tema hinnangul soovida. Jäime hätta palli valdamisega  mängisime selle vahepeal liiga kiiresti ette ära ja jäime selle pealt surve alla. Vastasel on hea võistkond ja poisid võib-olla ehmatasid sellest survest natuke ära. Eelmisel kogunemisel Türgi ja Leeduga saime ülesehituse ja palli hoidmisega paremini hakkama, täna läksime liiga kergelt pikkade pallide peale," kirjeldas Pärnpuu.

Siiski leidis peatreener nii mõndagi positiivset, mida tänasest mängust kaasa võtta. Oli olukordi, kus me tulime surve alt edukalt lühikeste söötudega välja. Kindlasti ei ole ka iga pikk pall halb: vahel on vaja pikka panna ja mõnikord tekitasid isegi need kiirustatud pallid meile olukordi. Me peamegi selliseid mänge mängima, et poisid julgeksid surve all palliga mängida ja siin mängus oli olukordi, millega ma jäin rahule," ütles Pärnpuu, kelle sõnul vaadatakse mäng videost üle ning selle põhjal saavad mängijad juba saabuval nädalal toimuvateks järgmisteks mängudeks vajalikku tagasisidet.

27. augustil kell 17 ja 29. augustil kell 15 kohtub U16 koondis kahel korral Saksimaaga. Kalevi Keskstaadionil toimuvad mängud on pealtvaatajatele tasuta ning neile saab otsepildis kaasa elada jalgpall.ee veebilehel.