31

05.2024

19:58

VIDEO | Eesti koondis alistus Albaaniale teise üleminuti väravast

Eesti naiste koondis kohtus täna, 31. mail A. Le Coq Arenal EM-valikmängus Alaaniaga, kellele alistuti teise üleminuti tabamusest 1:2.

Albaania asus kohtumist juba 7. minutil juhtima: esimesel pealelöögil oli Eesti kaitsemängija vahel, kuid jätkulöögi jõudis Fortesa Berisha jalani, kes selle õrna puutega väravasse saatis. Eesti sai esimese pealelöögi kirja kohtumise 13. minutil, kui Vlada Kubassova karistusala joone äärest löögile läks, kuid Albaania puurilukk oli jaol. Viigivärav sündis neli minutit hiljem, kui Lisette Tammik konksutas end paremal äärel oskuslikult vastasmängijast mööda, tsenderdas nahkkera värava alla ning sealt suunas Kairi Himanen selle peaga kindlalt väravasse.

Poolaja teises pooles sai kaks suurepärast võimalust kaitsja Kelly Rosen: esmalt tõrjus puurilukk palli üle otsajoone, teises olukorras pääses Rosen Mari Liis Lillemäe hea tsenderduse järel taas löögile, suunates nahkkera värava ristnurka, kuid paraku läks pall napilt mööda. Vaheajale läksid naiskonnad 1:1 viigiseisul.

Teist poolaega alustas Albaania teravalt ning suutis Eesti surve alla panna. Eesti kogus end hetke ning siis suutis juba mängu enda kätte haarata. Poolaja alguse ühe parima võimaluse tekitas Kristina Teern 52. minutil, kui ta vastast kauglöögiga üllatas, kuid Albaania puurilukk oli oma ülesannete kõrgusel. Head tõrjetööd näitas teisel väljaku poolel ka Eesti väravavaht Karina Kork. Poolaja lõpus tegutses Albaania ohtlikult eestlaste värava all ning tekitas rohkelt väravavõimalusi. Tulemus tuli vastastele kohtumise teisel üleminutil, kui kohtumise lõpptabamuse ja vastaste võiduvärava vormistas Qendresa Krasniqi.

Kohtumise tipphetked:

Eestil on nüüd EM-valiksarjas kirjas kaks kaotust Albaania vastu (0:2, 1:2). Järgmine EM-valikmäng ootab naiste koondist eest 12. Juulil, kui võõrsil minnakse vastamisi Luksemburgiga.

Eesti naiste koondis mängib järgmise mängu 12. juulil, kui võõrsil minnakse EM-valikmängus vastamisi Luksemburgiga.

Pildil Eesti naiste koondise algkoosseis Albaania vastu. Pildil. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee