16

07.2024

22:22

Eesti naiste koondis leppis EM-valikmängus Luksemburgiga viiki

Eesti naiste koondis võõrustas täna, 16. juulil Tartu Tamme staadionil viimases EM-valiksarja alagrupimängus Luksemburgi, kellega lepiti 1:1 viiki.

Nii nagu reedeses võõrsilmängus, sai Luksemburg mängu alguses initsiatiivi enda kätte ning pani eestlannad tugeva surve alla. Eesti kohanes mängutempoga ning leidis seejärel ise mitu järjestikust väravavõimalust, kuid paraku jäid need realiseerimata. Kohtumise 11. minutil toimetas Lisette Tammik karistuslöögi ohtlikult värava alla, kuid väravavaht oli jaol ning lükkas nahkkera üle otsajoone. Järgnenud nurgalöök tekitas karistusalas samuti segadust, kui palli klaarimisega oldi ebatäpsed, kuid Eesti tekkinud võimalust kasutada ei suutnud. Tammik suutis 13. minutil Luksemburgi väravavõrgu sahisema panna, kuid eelnenud sööduolukorras fikseeriti suluseis.

Luksemburg haaras juhtpositsiooni viis minutit hiljem: kontrarünnakule asunud külalisnaiskond suutis Magalhaesi löögist saada kirja ohtliku pealelöögi, mille Eesti puurilukk Karina Kork pidi tõrjuma, kuid väravavahist põrkus pall Amy Thompsoni jalale. Thompsoni esimene löök ebaõnnestus, kuid sai palli endale jala ette löögivalmis pandud ning vormistas Luksemburgile 1:0 tabamuse.

Viigivärav paistis 25. minutil, kui Tammiku karistuslöögist klaaris vastase kaitsemängija nahkkera Jaanika Volkovi jalani ning viimane karistusala joone tagant löögile läks, kuid pall lendas värava keskele, kus seisis puurilukk. Eestlased suutsid paljulubava olukorra tekitada ka 37. minutil, kui Kelly Rosen karistuslöögist palli kasti tsenderdas ning Kairi Himanen peaga löögile pääses, kuid nahkkera lendas üle värava.

Teise kolmveerandtunni alguses suutis Eesti lüüa viigivärava: väravavahi söödueksimuse järel sai palli Liisa Merisalu, kes kaugelt löögile läks, kuid puurilukk tõrjus palli väravaraami vastu. Postipõrkest lendas pall vahetusest sekkunud Kristina Teerni jalani, kes vormistas eestlannade viigivärava ning enda debüüttabamuse naiste koondise särgis.

Pärast Eesti väravat teenis Luksemburg mitu võimalust, kuid väravavaht Kork oli oma ülesannete kõrgusel ning tegi suurepäraseid tõrjeid, mis hoidsid Luksemburgi eduvärava ära. Lõpptabloole jäi 1:1 viik.

Eesti kuulus ühte alagruppi Albaania ja Luksemburgiga, kelle järel lõpetasid eestlannad alagrupi kolmandal positsioonil. Eesti sai Albaania vastu kirja 0:2 ja 1:2 kaotused ning kahel korral lepiti Luksemburgiga viiki. Eesti osalusega C-liiga alagruppidest pääsesid edasi sõelmängudele võitja ja viie alagrupi peale kolm paremat 2. koha saavutanud koondis, mis tähendab, et Eesti teekond EM-ini lõppes valiksarjas.

Pildil Eesti naiste jalgpallikoondise algkoosseis kohtumises Luksemburgiga. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee