23

05.2024

14:36

Eestlased välismaal: Anier krooniti Hongkongi meistriks, Mets võitis Saksamaa esiliiga

Möödunud nädal oli Eesti koondislaste jaoks ääretult sündmusterohke. Suurimad rõõmusõnumid tulid Hongkongist, kus Henri Anier krooniti riigi meistriks ning Saksamaalt, kus Karol Mets teenis esiliiga võidu ning pääsu Bundensligasse.

Üks voor enne hooaja lõppu kindlustas Henri Anier ja Lee Man FC endale Hongkongi meistritiitli, kui alistas Sham Shui Po tulemusega 6:1. Kohtumise kahe esimese värava eest kandis hoolt Anier ning viis meeskonna 2:0 eduseisus ka vaheajale. Eestlane on sel hooajal skoorinud ühtekokku 15 korral. Lee Man on 19 mängust teeninud 16 võitu ja kolm viiki – teenitud 51 punkti kindlustasid meeskonnale eelviimases voorus liiga esikoha, sest lähim jälitaja jääb kuue punkti kaugusele.

Liigavõidu teenis ka Saksamaa esiliigaklubis St. Paulis palliv Karol Mets, kes kindlustas meeskonnaga järgmiseks hooajaks pääsu kõrgliigasse. Kui pääs kõrgliigasse oli selge juba varem, siis liigavõidu kindlustas St. Pauli hooaja viimases kohtumises Weheni vastu, kus meeskond pööras üheväravalise kaotusseisu 2:1 võiduks. Eestlane tegi tavapäraselt kaasa terve kohtumise. Kokku teenis St. Pauli hooaja peale 20 võitu, üheksa viiki ja viis kaotust, teenitud 69 punktiga edestas meeskond lähimat jälitajat vaid ühe silmaga.

Roma U19 ja Martin Vetkal näitasid kodumurul Bologna eakaaslaste üle kolmeväravalist paremust, kui vastane alistati tulemusega 4:1. Eestlane vahetati väljakule kohtumise 73. minutil. Põhiturniiri lõpetas Vetkali koduklubi teisel real, esimesest kohast lahutas meeskonda vaid kaks silma. Kohamängudes on Vetkali koduklubi kindlustanud endale koha poolfinaalis.

Väravaterohke kohtumisega sai maha Märten Kuusk, kes võõrustas Katowicega Krakowi Wisla meeskonda ning teenis vastase üle 5:2 võidu. Eestlane sai kohtumisest kirja 83 mänguminutit. Katowice paikneb liigatabelis 33. vooru järel kolmandal positsioonil, jäädes teisest kohast kolme punkti kaugusele ning edestades lähimat jälitajat kuue silmaga.

Iirimaal Bohemiani ridades pallivast kolmest eestlasest teenis mänguaega vaid poolkaitsja Martin Miller. Meeskond kohtus võõrsil Sligo Roversiga, kes alistati kindlalt tulemusega 3:0. Eestlane sekkus vahetusest 66. minutil. Liigatabelis on Bohemian 23 punktiga viiendal kohal, lähim jälitatav ja jälitaja jäävad meeskonnast ühe silma kaugusele.

Mattias Käit ja Bukaresti Rapid lõpetasid hooaja võidutulemusega, kui teenisid 2:0 võidu FCSB üle. Eestlane tegi kaasa kohtumise esimese poolaja. Bukaresti Rapid teenis Rumeenia kõrgliigas kuuenda koha, näiteks neljandast kohast jäi meeskonda lahutama vaid neli punkti.

Võidukas oli ka Bohemiani liigakonkurent Shamrock Rovers, kelle eest sai täismängu kirja Markus Poom. Kodumurul võõrustati lähimat jälitatavat Derry Cityt, kelle üle teeniti 1:0 võit. 18 vooru järel on Shamrock teeninud 28 silma, mis paigutab nad kolmandale tabelireale, teisest kohast lahutab meeskonda kaks, esimesest kohast kuus punkti.

Katrin Kirpu ja Aland United olid võõrsilväljakul 3:1 üle PK Kesku-Uusimaast. Eestlane sekkus vahetusest 55. minutil. Kuue mängu järel paikneb naiskond liigatabelis neljandal real, olles kogunud 10 punkti.

Maksim Paskotšit ja Grasshoppersit ootas möödunud nädalal ees kaks kohtumist, millega tõmmati joon alla tänavusele kõrgliiga hooajale. Esmalt jäädi neljanda üleminuti väravast alla Baselile 0:1, teises kohtumises Lausanne vastu saadi kirja väravateta viik. Eestlane teenis kohtumistest vastavalt 73 ja 89 mänguminutit. 38 mänguga kogus Grasshoppers 38 punkti ning paigutus eelviimasele, 11. kohale. See aga tähendab, et meeskonda ootavad ees üleminekumängud.

Innsbrucki Wackeri jalgpallurid Rahel Repkin ja Mari Liis Lillemäe pidid tunnistama FC Bergheimi 1:0 paremust. Mõlemad eestlased tegid kaasa terve kohtumise. Liigatabelis on naiskond endiselt viimasel ehk kümnendal positsioonil, saadud kaotuse järel on ka kindel, et naiskond kukub järgmiseks hooajaks esiliigasse.

Napi kaotusega tuli leppida ka Vlasiy Sinyavskiyl ning tema koduklubil Slovackol, kes jäid 1:2 alla Praha Slaviale. Algkoosseisu kuulunud eestlane vahetati välja 57. minutil.  Slovacko asub liigatabelis kuuendal real, lähimast jälitatavast lahutab meeskonda kaks punkti.

Üheväravalise lõpuminutite kaotuse pidi vastu võtma Rocco Robert Sheini koduklubi Dordrecht, kes alistus sõelmängus Emmenile 0:1. Shein sekkus kohtumisse 90. minutil kohtumise viimasteks minutiteks.  Kahe mängu kokkuvõttes näitas Emmen enda 3:2 paremust ning kustutas eestlase koduklubi võimaluse püüda pääsu kõrgliigasse.

Erik Sorgal ja Sumqayitil tuli vastu võtta valus 0:2 kaotus Sabahilt. Sorga pääses platsile kohtumise 55. minutil. Eestlase koduklubi langes liigatabelis koha võrra, kui endal on kogutud 54 punkti, kuid lähimatel jälitatavatel on kirjas üks punkt enam.

Ferencvarose jalgpallur Vlada Kubassova pidi naiskonnaga vastu võtma hooaja esimese kaotuse, kui finaalseeriat Györi ETO vastu alustati tulemusega 0:1. Eestlane kogus kohtumisest täismängu. Finaalseeria mängitakse kuni kahe võiduni, korduskohtumine naiskondade vahel peetakse täna, 23. mail.

Pildil Henri Anier. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee