24

06.2022

18:37

JÄRELVAADATAV | Naiste koondis tunnistas Islandi U23 paremust

Eesti naiste koondis kohtus täna, 24. juunil Pärnu Rannastaadionil mitteametlikus maavõistlusmängus Islandi U23 naiskonnaga, kui võitluslikus kohtumises tuli tunnistada vastaste 2:0 paremust.

Mängu alustasid mõlemad naiskonnad jõuliselt ja mängutempo oli kiire. Juba 9. minutil sai Island esimese nurgalöögi, mille Lisette Tammik Eesti värava alt klaaris. 25. minutil sündis ohtlik olukord, kui sinisärkide värava all sai löögile Islandi mängija Ída Marín Hermannsdóttir, kuid pall lendas napilt raamidest mööda. Islandi teravus realiseerus 27. minutil, kui jõuti vasakult äärelt tõusta eestlannade väravakasti, sööta ning suunata Sólveig Jóhannesdóttir Larseni puutest väravavõrku.

Teisele poolaja alguses tegi Eesti kolm vahetust, kui mängu sekkusid Keiti Kruusmann, Berle Brant ja Emma Treiberg, vahetades välja Karina Korgi, Kelly Roseni ja Liisa Merisalu. Mängu 58. minutil vahetati välja ka Eesti kogenud tugitalad Inna Zlidnis ja Kethy Õunpuu ja nende asemel tulid mängu Sandra Liir ja Jaanika Volkov. 67. minutil tekkis Eestil hea võimalus, kui keskväljalt antud pika palli sai peaga Islandi värava poole suunata keskkaitsja Siret Räämet, kuid vastaste väravavaht suutis selle tõrjuda. Mängu sekkusid 71. minutil Gerli Israel ja Renate-Ly Mehevets, vahetades välja Signy Aarna ja Kristina Bannikova. Samas õnnestus vastastel nurgalöögist antud terava palliga 81. minutil 2:0 juhtima minna. Eesti tegi oma viimased vahetused 85. minutil, kui välja võeti Lisette Tammik ja Kairi Himanen. Nende asemel sekkusid Getter Saar ja Grete Daut.

Naiste koondise peatreeneri Anastassia Morkovkina sõnul sai mängus otsustavaks usk enda võimetesse. „Teadsime, millist mängu Islandi U23 võistkonnalt oodata – jõulist ja kiire tempoga. Natuke jäi puudu usust, et suudame ka väravaid lüüa. Momendid mängus näitasid, et teeme õigeid asju, aga peame loodud olukorrad realiseerima,“ rääkis Morkovkina. „Kui suudame Kasahstani vastu jätkata sama tempoga, võime mängus saavutada suurepärase tulemuse.“

Eesti naiste koondise järgmine kohtumine toimub teisipäeval, 28. juunil kell 19, kui Pärnu Rannastaadionil minnakse MM-valikmängus vastamisi Kasahstaniga. Mängu piletid on müügil Piletilevis, kohtumise otsepilti saab jälgida Soccernet TV vahendusel.