29

03.2021

18:13

Naisjalgpallurid välismaal: tulemuste hulka mahtus mitmeid võite ja viike

Möödunud nädalal olid üle Euroopa võistlustules mitmed välismaal mängivad Eesti naisjalgpallurid ning erinevates liigades nopiti hulgaliselt nii võidu- kui ka viigipunkte.

Inna Zlidnis (pildil) ja Ferencváros said Ungari kõrgliiga 15. voorus kirja võidu, kui Szent Mihaly naiskond alistati 1:0. Koduväljakul mänginud Ferencváros jäi juba 11. minutil punase kaardi tõttu vähemusse, kuid sellele vaatamata tõi teise poolaja värav neile minimaalse võidu. Zlidnis tegi kaasa terve kohtumise. Liigatabelis hoiab Ferencváros teist kohta ning liidrile MTK Hungária jäädakse alla nelja punktiga.

USA üliõpilasliigas sai oma debüütvärava kirja Mari Liis Lillemäe, kui aitas Texase Rio Grande Valley ülikooli naiskonnal võtta 1:0 võidu California Baptisti ülikooli üle. Värav sündis 84. minutil, kui Lillemäe sai nurgalöögijärgses olukorras löögile. Texase naiskonnal on 14 mängust kirjas kaheksa võitu, kaks viiki ja neli kaotust.

Vlada Kubassova koduklubi Napoli pidas Itaalia kõrgliigas väravaterohke kohtumise Empoliga. Napoli jäi koduväljakul juba 12. minutiks 0:2 kaotusseisu, kuid suutis 24 minutiga viigini jõuda ning 69. minutil ka 3:2 juhtima minna. Eduseisust siiski kinni hoida ei suudetud ning Empoli viigistas seisu mõned minutid enne normaalaja lõppu. Kubassova viigimängus koosseisu ei kuulunud. Napoli jagab liigatabelis üheksa punktiga 10.-11. kohta.

Austria kõrgliigas sai viigipunkti kirja Karina Korgi tööandja Vorderland, kui 12. vooru kohtumine Neulengbachi vastu lõppes 1:1. Vorderland läks mängu küll 26. minutil juhtima, kuid vastastel õnnestus 88. minutil viigiseis tabloole tuua. Kork jälgis mängu varupingilt. Tabelis hoiab Vorderland 11 punktiga seitsmendat kohta. Austrias pidi väljakule tulema ka Getriin Strigini koduklubi Innsbrucki Wacker, kuid nende kohtumine SKV Altenmarktiga lükati koroonaviiruse tõttu teadmata ajaks edasi. Wacker paikneb 10 naiskonna konkurentsis kuue punktiga viimasel tabelireal.

Charleroi Sporting pidi Belgia kõrgliigas tunnistama Aalsti Eendrachti 6:0 paremust. Renate-Ly Mehevets tegi kaasa täismängu. Tabelis on Charleroi kümne naiskonna konkurentsis praeguse seisuga viimasel positsioonil.

Heidi Melise klubi Ternana teenis Itaalias tugevuselt kolmandas liigas 4:0 võidu Monreale Calcio üle. Melis vaatas võidumängu varupingilt. Ternana on 12 vooruga kogunud 14 punkti ning oma liigatsoonis hoitakse 11 naiskonna konkurentsis seitsmendat kohta.