10

05.2021

20:19

Naisjalgpallurid välismaal: võite teeniti Ungaris ja Bulgaarias

Möödunud nädalal teenisid Eesti naisjalgpallurid oma koduklubide eest mänguaega erinevates Euroopa liigades ning võidupunktid saadi kirja Ungaris ja Bulgaarias.

Inna Zlidnis ja Ferencváros teenisid Ungari kõrgliigas väärtusliku võidu kui tabeliliider MTK Hungária alistati 2:0. Avapoolaeg lõppes väravateta ning Ferencváros jõudis sihile 80. minutil, kui skoori avas vahetusest sekkunud Fanny Vágó. Võit kindlustati 89. minutil tänu Kinga Sikléri väravale. Zlidnis tuli mängu teiseks poolajaks. Tänu võidule vähendas Ferencváros vahet Hungáriaga ja jääb nüüd teisel kohal konkurentidest maha ühe punktiga.

Bulgaaria kõrgliigas teenisid mänguaega nii Gerli Israel kui ka Samanta Uueda, kui aitasid Stara Zagora Lokomotivil võita 4:1 Sevljevo Ladies naiskonda. Israel oli kohtumises ka resultatiivne, kui lõi 51. minutil oma võistkonna viimase värava. Stara Zagora hoiab tabelis kolmandat kohta, koht eespool olevast Plovdivi Lokomotivist jäädakse maha kaheksa punktiga.

Getriin Strigini tööandja Wacker Innsbruck sai Austria kõrgliigas kirja 3:3 viigi Bergheimiga. Avapoolajal jäi Wacker 0:2 kaotusseisu, kuid teise poolaja tugeva algusega suudeti lausa 3:2 juhtima minna. Lõppsõna jäi siiski vastastele, kes lõid mängu viimase värava ja tüürisid kohtumise viigisadamasse. Strigin naiskonna koosseisu ei kuulunud. Karina Kork jälgis Vorderlandi kaotusmängu pingilt, kui Sturm Grazile tuli alla vanduda 0:2. Kohtumise kõik väravad löödi ära juba kuuendaks minutiks. Liigatabelis hoiab Vorderland 14 punktiga 6. kohta, Wacker jääb vahetult nende selja taha ühe punkti kaugusele. Lisaks on Wackeril üks mäng vähem peetud.

Soome kõrgliigas pidid Signy Aarna ja Pille Raadik alla vanduma TiPS-ile, kui Åland Unitedi kaotusnumbrid olid 1:2. Åland läks mängu küll 10. minutil juhtima, kuid pooltunni möödudes TiPS viigistas ning lõi 51. minutil ka võiduvärava. Raadik kuulus algkoosseisu ja tegi kaasa terve mängu, Aarna sekkus mängu 70. minutil. Tabelis on Åland 3. kohal ning liider KuPS-ist jäädakse maha 5 ja TiPS-ist 2 punktiga.

Vlada Kubassova koduklubi Napoli jäi Itaalia kõrgliigas 0:2 alla Juventusele. Mõlemad väravad löödi avapoolajal, kui esimene tabamus sündis 19. minutil ja kümme minutit hiljem oli tablool ka hilisem lõppseis. Kubassova alustas kohtumist vahetuspingilt ja sekkus mängu 83. minutil. Juventus kindlustas võiduga Itaalia meistritiitli, Napoli hoiab 12 naiskonna konkurentsis 10. kohta ning väljalangemistsoonis olevat San Marinot edestatakse 3 punktiga.